Czy wiesz, jaki jest prawdziwy kolor słońca
Ciekawostki

Kolor słońca. Czy wiesz, jaki jest naprawdę?

Mamy w naszym umyśle, że kolor słońca jest w połowie żółty, ale to nie jest jego prawdziwy kolor, ale jaki by to był? Cóż, nie oceniam Cię za to, że być może uwierzyłeś, że jego kolor jest żółtawy, ponieważ przez większość dnia występuje w tym odcieniu.

Aby jednak ta barwa dotarła do naszych oczu, potrzebnych jest wiele czynników, jak np. rozproszenie promieni słonecznych podczas wchodzenia do atmosfery. Oznacza to, że jego prawdziwy kolor nie jest żółty, więc od czasu do czasu możemy go zaobserwować w czerwonawym odcieniu, czy to byłby jego kolor? Nie, nie jest czerwony, daleko mu do tego koloru.

Jaki jest prawdziwy kolor słońca?

Jak wiemy, Słońce jest gwiazdą, a gwiazdy są białe, więc czy to byłby prawdziwy kolor tego ogromnego ciała niebieskiego? Tak, Słońce rzeczywiście jest białe, założę się, że wiele osób o tym nie wiedziało, ale ta informacja jest całkowicie prawdziwa.

Ochrona przed błotem i wodą na Twojej przygodzie rowerowej

Gdybyś był dzisiaj poza ziemią, mógłbyś spojrzeć na tę gwiazdę i zobaczyć ją w zupełnie inny sposób niż my widzimy ją stąd. Jednak jego blask jest bardzo silny i możesz nie być w stanie na niego patrzeć, bo oczy zaczną boleć i łzawić.

Zobacz również: Lista Top 10 cudów świata

Wreszcie, jeśli stąd na ziemi Słońce, emitując swoją jasność, rozprasza się, wchodząc atmosfera nie możemy już na niego patrzeć, czy możesz sobie wyobrazić ból głowy, gdy patrzymy na niego bez tej „ochrony”?

Jaka jest odległość od Słońca do Ziemi?

Układ Słoneczny i jego planety

Cóż, rozmawialiśmy już o prawdziwym kolor żółty Słońca, ale czy wiesz, jak daleko ta gwiazda jest od naszej planety Ziemia? Spośród planet Układu Słonecznego Ziemia jest trzecią najbliżej Słońca, ale wciąż bardzo daleko od niego.

Odległość Ziemi od Słońca wynosi ok 149 600 000 km, wtedy jesteś najbliżej. Kolejnym szczegółem wartym przytoczenia jest fakt, że Słońce stanowi około 99,86% całej masy Układu Słonecznego.

Słońce jest tak ogromne, że zmieściłoby się w nim około 1 300 000 (MILION TRZYSTO TYSIĘCY) planet Ziemi, to dużo.

Zobacz również: Top 10 najwyższych kobiet na świecie

Która planeta jest najbliżej Słońca?

Mówiliśmy już o prawdziwym kolorze Słońca, jego odległości od Ziemi i jego wielkości, ale czy wiesz, która planeta jest najbliżej niego? To Merkury, zaraz po Wenus, Ziemi, Marsie, Jowiszu, Saturnie, Uranie i Neptunie, miał na tej liście Plutona, ale uznano go za planetę karłowatą.

W jaki sposób Merkury znajduje się najbliżej Słońca, więc kierując się oczywistą logiką, czy jest najgorętszą planetą w Układzie Słonecznym? Cóż, to nie on, to Wenus, temperatura dochodzi tam do 471ºC, Merkury około 427ºC.

W każdym razie był to kolejny nasz artykuł, jeśli podobała Ci się treść, nie zapomnij udostępnić go we wszystkich swoich sieciach społecznościowych.

Podobne Tematy

Pomoc drogowa w Warszawie

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak wielki jest kosmos? 5 najwiekszych planet

Redakcja PortalwSieci.pl

Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz