pexels pixabay 416528 scaled
Dom

Jak oszczędzać wodę? 4 triki o których nie miałeś pojęcia!

Szukanie oszczędności to nie jest łatwa rzecz. Najgorzej jest wtedy, gdy wydaje się, ze jest się osobą oszczędną. Jednak ciągle ceny opłat rachunków za energię są zdecydowanie za wysokie. Człowiek zaczyna dostawać szału. Bo przecież szuka wszędzie oszczędności, a nigdzie nie może ich znaleźć. Jest to bardzo frustrujące i strasznie męczące. Problemy z oszczędzaniem odbijają się wtedy nie tylko na finansach, ale również na stanie zdrowotnym.

W wyniku nadmiernego stresu taka osoba traci koncentracje, ma natłok myśli, nie wie, co ma ze sobą zrobić i zwyczajnie popada w obłęd, myśląc tylko i wyłącznie o tym, jak zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Jednak ludzie w pewnych sytuacjach nie zdają sobie sprawy, że wiele rzeczy fundamentalnie robili od początku źle. Nawet jeżeli ktoś oszczędza sporo na wodzie. Nie bierze kąpieli, oszczędnie dysponuje wodą podczas mycia zębów oraz wszelkich sytuacjach, gdy odkręca kran to, tak czy inaczej, może się okazać, że to wszystko to nie wystarczy, żeby zaoszczędzić wymarzoną sumę pieniędzy. Dlatego warto zainteresować się innymi, nieco specyficznymi pomysłami, związanymi z oszczędzaniem wody.

Używaj baterii termostatycznych

Stosując baterie termostatyczne, w łatwy sposób można zaoszczędzić wodę. Zwłaszcza jeżeli zastosuje się w miejscach, gdzie ma płynąć woda o określonej temperaturze przez dłuższy okres. Zastosowanie baterii termostatycznych idealnie sprawuje się w przypadku natrysków oraz różnego rodzaju wanien. W takim przypadku nie trzeba wyczekiwać, aż woda osiągnie odpowiednią temperaturę.

Z racji tego, że głowica termostatyczna, która znajduje się w kranie, miesza ze sobą wodę zimną oraz wodę gorącą. Dzięki czemu nie trzeba ustawiać odpowiedniej temperatury wody, marnując przy tym wodę oraz swój cenny czas, ponieważ woda, która płynie z baterii natychmiastowo, ma idealną temperaturę.

Jest to nie tylko oszczędność ze względu na pieniądze, ale również nie trzeba marnować czasu oraz nerwów na ustawianie i sprawdzanie temperatury wody, za każdym razem. Jest to zwłaszcza frustrujące w sytuacji, gdy bierze się prysznic, albo myje naczynia.

Na kranach baterii zainstaluj perlatory

Jak oszczędzać wodę?

Perlatory to sitka, które napowietrzają strumień wody i go rozdzielają. Dzięki nim można w bardzo prosty sposób zaoszczędzić naprawdę spore ilości wody. Jest to bardzo prosty na oszczędne zużycie wody. Jeżeli zainstaluje się je w kranach, można osiągnąć niesamowite rezultaty, jeżeli chodzi o zaoszczędzoną sumę pieniędzy. Zainstalowanie tego typu nasadek na kranach umywalkowych czy też zlewozmywakowy pozwala uzyskać efekt oszczędnościowy wody nawet do 50 procent.

Ponadto dzięki zastosowaniu perlatorów otrzymuje się znacznie lepsze efekt płuczący i myjący. Na rynku są dostępne również specjalne wersje baterii umywalkowych, które są bezdotykowe oraz są wyposażone w ruchomy perlator. Dzięki czemu można dowolnie manipulować kierunkiem wypływu wody. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza podczas mycia punktowego umywalki. W wyniku czego ma się oszczędność i funkcjonalność w jednym.

Oszczędź pieniądze dzięki oszczędnym spłuczkom

Nadmierne spłukiwanie wody w toalecie może często prowadzić do nadmiernych problemów finansowych. Nawet jeżeli z pozoru klozety wydają się niepozorne i ich wpływ na wodę może według niektórych być niewielki, to jednak sprawa wygląda zgoła inaczej. Ponieważ bardzo dużo wody marnuje się w sytuacjach, gdy często nadużywa się wody na zbędne spłukiwanie toalety, poprzez wrzucanie, chociażby chusteczek higienicznych do środka.

Znacznie oszczędniej byłoby, gdyby takową chusteczkę wyrzucić do kosza. Lecz to nie wszystko. Warto swoją toaletę wyposażyć w oszczędną spłuczkę, w której jest podział na spłukiwanie małe oraz spłukiwanie duże. Pozwala to w bardzo dużym stopniu zredukować koszty wody. Zwłaszcza jeżeli nauczy się dzieci również z tego korzystać. Efekty mogą być naprawdę satysfakcjonujące.

Zakup sprzętu AGD z programami oszczędnościowymi

Nie od dziś wiadomo, że zakup zmywarki oraz pralki to znaczne zredukowanie kosztów, gdy porównuje się to do ręcznego mycia naczyń czy ręcznego prania. Ponadto pozwala to również znacznie zminimalizować czas, który trzeba by było poświęcić na zrobienie tych rzeczy. Oszczędzanie oraz prostota jest znakiem naszych czasów. Dlatego coraz częściej przeróżni producenci sprzętów AGD wyposażają swoje urządzenia w wydajne programy oszczędnościowe, z których naprawdę warto korzystać. Tego typu programy są w większości przeznaczone do niewielkiej ilości naczyń, czy ubrań, z którymi dane urządzenie musi się uporać. Poza oszczędnością samej wody. Można w łatwy sposób zaoszczędzić dodatkowe pieniądze na prądzie.

Źródło: zaradnyfinansowo.pl

Podobne Tematy

Jakie klamki do białych drzwi?

Redakcja PortalwSieci.pl

Google Nest Doorbell: Przełomowy Wizjer Drzwiowy Przeznaczony do Zmiany Twojego Świata

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak działa ogrzewanie płaszczyznowe i kiedy warto je zastosować?

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz