TOP 5 niesamowitych faktów o Japonii
Ciekawostki

TOP 5 niesamowitych faktów o Japonii

Japonia i niesamowite fakty. Dziś przychodzę do was z 5 niesamowitymi faktami na temat Japonii, których być może nie znaliście, a przynajmniej słyszeliście o jednym z nich? Cóż, aby wiedzieć, czy znasz jedną, dwie lub więcej ciekawostek na temat tego kraju, polecam przeczytać ten artykuł do końca, jest niesamowity.

A jednak jest to jeden z krajów, który ma chyba najbardziej fascynującą kulturę, która opiera się głównie na szacunku do drugiego człowieka i edukacji. Nic dziwnego, że w kraju wskaźnik alfabetyzacji wynosi prawie 100%, średnia wynosi tam około 99%.

W szkołach nie ma personelu sprzątającego

W japońskich szkołach nie ma personelu sprzątającego

Pamiętasz, jak powiedziałem, że Japonia ma bardzo uprzejmą kulturę? Tak więc edukacji zaczyna się uczyć jej ludność od najmłodszych lat, w szkole, ale nie jest to edukacja taka jak nasza.

W Europie, kiedy mówimy o edukacji w szkołach, od razu myślimy o edukacji na studiach, ale w Japonii to idzie dalej. W szkołach nie ma personelu sprzątającego, a usługi te wykonują sami uczniowie, celem jest nauczenie ich szacunku do środowiska, w którym żyją.

Najwyższa oczekiwana długość życia na świecie

Japonia ma najwyższą średnią długość życia na świecie

Drugie miejsce na tej liście 5 niesamowitych faktów na temat Japonii, porozmawiamy o oczekiwanej długości życia jej populacji. Średnio populacja żyje 86 lat, tutaj w Europie jest to 76,6 lat, czyli ludzie żyją tam 10 lat dłużej.

Zobacz również: 10 najlepszych ras dużych psów na świecie

Podobno oprócz dbania o środowisko i klimat japonii, w którym żyją, bycia wobec siebie uprzejmym, dbają też o własne zdrowie.

Tatuaże to Malvistas w Japonii

Odkryj 5 niesamowitych faktów na temat Japonii, tatuaże są mile widziane

W przeciwieństwie do Europy i niektórych innych krajów, tatuaże w Japonii nie są dobrze postrzegane, ale dlaczego tak jest? Tradycyjnie tatuażami posługiwali się ludzie powiązani z japońską mafią i grupami przestępczymi. A jednak wpływa to na sposób, w jaki jego populacja postrzega tatuaże do dnia dzisiejszego, no cóż, dopóki nie zrozumiemy.

Pyłek pszczeli kwiatowy: Superfood z Ula

Tak więc, jeśli masz bardzo odsłonięte tatuaże i jedziesz do Japonii, najprawdopodobniej zobaczysz, jak twoja populacja patrzy na ciebie dziwnie.

Dotykanie dłoni jest uważane za kontakt intymny

Dotykanie dłoni jest w Japonii uważane za kontakt intymny.

W Europie, dość powszechne jest witanie się, dotykanie rąk, a nawet całowanie w twarz. Jednak w Japonii sprawy mają się zupełnie inaczej, dotykanie dłoni innej osoby jest uważane za coś bardzo intymnego.

Zobacz również: Kolor słońca. Czy wiesz, jaki jest naprawdę?

Jeśli dotyk dłoni jest między mężczyzną a kobietą, może to być dość obraźliwe dla tych Japończyków, którzy są bardziej konserwatywni.

Makarony Błyskawiczne

Japończycy mają obsesję na punkcie makaronów instant

Piąty z tych niesamowitych faktów na temat Japonii mamy jeden, który jeśli oglądałeś Naruto, znasz bardzo dobrze. Japończycy są pasjonatami Makaron instant lub „Ramen” dla takich jak ja, fanów Ninja w Pomarańczowej Kurtce, czy po prostu Naruto.

Istnieją restauracje, które całkowicie specjalizują się w Instant Noodles i można przygotować wszelkiego rodzaju przepisy na to jedzenie.

Podobne Tematy

Ponad sto lat historii Szczecina zaklęte w ścianach Hotelu Dana

Redakcja PortalwSieci.pl

Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów

Redakcja PortalwSieci.pl

Od Pudełka do Arcydzieła: Jak Akcesoria Decoupage Przemieniają Drewno

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz