adobestock 45050240
UrodaPolecane

Jak zadbać o włosy o wysokiej porowatości?

Porowatość włosów to jedna z tych cech, które w dużym stopniu wpływają na sposób pielęgnowania pasm. Jak poradzić sobie z włosami wysokoporowatymi i czym różnią się one od innych?

Jak odróżnić włosy wysokoporowate od innych?

Porowatość włosów często pojawia się jako jeden z czynników mających kluczowe znaczenie dla rodzaju przyjętej pielęgnacji. Czym ona w ogóle jest? Określenie to oznacza stopień rozchylenia łusek włosa – im jest on wyższy, tym większa jest porowatość. Włosy wysokoporowate są rzadszym typem, bardziej wymagającym jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. Są one szorstkie w dotyku i niestety lubią się puszyć. W związku z tym trudniej je ułożyć. Posiadacze włosów wysokoporowatych zauważają, że często brakuje im blasku, są one bardziej matowe.

Warto wiedzieć, że porowatość włosów jest zależna nie tylko od genetyki i naszej „urody”, ale też od czynników zewnętrznych i tego jak postępujemy z włosami. Na przykład na większą porowatość wpływa koloryzacja. Problematyczne jest, że farba wypłukuje się z włosów wysokoporowatych stosunkowo szybko, częściej więc poddajemy je koloryzacji, dodatkowo zwiększając porowatość. Należy o tym pamiętać dobierając kosmetyki do koloryzacji.

Jak pielęgnować włosy wysokoporowate?

W pielęgnacji tego typu pasm należy pamiętać o kosmetykach wygładzających, ułatwiających rozczesywanie, ponieważ włosy wysokoporowate lubią się plątać. Warto też wzmacniać je, ponieważ są podatne na codzienne uszkodzenia. Z uwagi na wspomniane wypłukiwanie się koloru warto zadbać o środki, które podtrzymają jak najdłużej pożądany odcień, co pozwoli utrzymać włosy w lepszej kondycji. Pasma odpowiednio nawilżone i skutecznie regenerowane mogą nawet obniżyć swoją porowatość, co wyraźnie wpłynie na ich pielęgnację. Warto tu wspomnieć, że zaletą tego typu włosów jest podatność na stylizację, dzięki której fale utrzymują się na nich dość długo.

W jakie kosmetyki dobrze się zaopatrzyć mając włosy wysokoporowate? Kuracje to włosów koloryzowanych – szampony, specjalne maski sprawią, że pasma zachowają kolor i będą jednocześnie odżywione od środka. Dla zwiększenia poziomu nawilżenia potrzebujemy odpowiedniego szamponu, na przykład zawierającego w składzie kwas hialuronowy. Sam szampon jednak nie wystarczy, żeby włosy były w dobrej kondycji, istotne jest używanie bogatych w składniki odżywiające, regenerujące – odżywek. Jakich? Najlepiej kilku różnych, na zmianę przy kolejnych myciach. Istotne jest utrzymanie równowagi PEH – proteinowo – emolientowo – humenktantowej. W przypadku włosów wysokoporowatych warto zadbać o dodatkowe „dawki” protein. Można na przykład raz lub dwa razy w tygodniu użyć nie tylko odzywki, ale również maski na włosy. Wybierajmy taką o bogatej konsystencji, która dogłębnie odżywi pasma. Dodatkową pomocą dla włosów wysokoporowatych może być ich olejowanie. Wystarczy na pasma nałożyć olej na godzinę przed myciem (raz na tydzień, dwa) i spłukać go dokładnie. W kosmetyczce powinny znaleźć się też produkty do termoochrony włosów. Nie poleca się suszenia włosów na słońcu, ponieważ może to dodatkowo przesuszać. Dlatego przed użyciem suszarki warto wykorzystać na przykład termoochronny spray, który poprawi stylizację.

Podobne Tematy

Innowacyjne rozwiązania taśm modularnych: Technologia, która zmienia sposób transportu

Redakcja PortalwSieci.pl

Menedżer wczoraj i dziś – jak zmienia się rola menedżera w organizacji?

Redakcja PortalwSieci.pl

Unikalne cechy obrączek ślubnych: co powinieneś wiedzieć

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz