what is a soccer assist July302021 1 min
Sport

6 Pytań. Co to jest asysta w piłce nożnej?

Asysta w piłce nożnej. Nawet jeśli nie grasz w piłkę nożną, musisz wiedzieć, co to jest cel. Chodzi mi o to, że to praktycznie zasada rządząca piłką nożną — strzelić gola.

Ale jednym z kluczowych wskaźników, które były pod radarem, jest asysta – dokładnie asysta w piłce nożnej.

Czy ta statystyka faktycznie przyczynia się do wygranej? Jesteśmy tutaj, aby na to odpowiedzieć.

Asysta w piłce nożnej to przydatna statystyka?

Asysta piłkarska jest przyznawana za podanie prowadzące bezpośrednio do bramki. Zawodnik, który wykonał podanie, celowo lub nie, otrzymuje asystę.

Jest to wskaźnik używany przez statystyków gier do sprawdzania, które podanie przyczyniło się do zdobycia bramki. Jest to statystyka prowadzona oficjalnie przez organizację, ale nie zawsze tak było.

Nie ma standardu rejestrowania tego wskaźnika. To nie jest częścią oficjalnych Przepisów Gry (LOTG). Oznacza to, że nagradzanie asyst przy podaniu nie jest ustandaryzowane we wszystkich dziedzinach. W rzeczywistości wspomaganie nagrywania jest stosunkowo nowym zjawiskiem.

Nie było to częścią oficjalnych statystyk żadnego meczu piłki nożnej aż do 1994 roku, kiedy FIFA oficjalnie śledziła tę statystykę.

Co to jest asysta w piłce nożnej?

Asysta w piłce nożnej

Jak powiedziałem powyżej, asysta piłkarska odnosi się do podania, które zakończyło się bramką.

Nawet jeśli strzelec kozłował w przestrzeń, został powalony lub przeleciał nad obrońcą, podanie byłoby asystą, o ile było to ostatnie podanie do strzelca bramki. To sprawia, że ​​ocenianie asyst piłkarskich jest nieco niespójne.

Asysty piłkarskie nie mają podobnych wartości. Niektóre asysty są lepsze od innych, ale trudno to oszacować na podstawie jednej statystyki.

Co liczy się jako asysta w piłce nożnej?

Zasadniczo każde podanie do strzelca, które kończy się bramką.

Jeśli chodzi o regułę, nie ma limitu czasu, przez jaki strzelec może utrzymać piłkę, aby uzyskać asystę. Dopóki podanie prowadzi do bramki, jest to asysta.

Na przykład, jeśli podam ci piłkę, a ty utrzymasz ją przez 20 minut przed zdobyciem bramki, to nadal będzie to asysta.

Jednakże, jeśli piłka została przechwycona, zmieniając jej miejsce przeznaczenia, wówczas żadna asysta nie zostanie nagrodzona, nawet jeśli zawodnik zamierzający złapać piłkę zdobył bramkę.

Asysty są również przyznawane graczom, którzy zremisowali piłkę ręczną od przeciwnika podaniem, strzałem lub ostatnim dotknięciem.

Niektóre organizacje luźno interpretują asystę w piłce nożnej, co oznacza, że ​​w innych ligach możesz zobaczyć zawyżone liczby asyst.

Czy wygranie rzutu karnego to asysta?

Sędzia piłkarski pokazujący żółtą kartkę podczas meczu, w którym jeden z graczy otrzymuje karę.

Dla rzut karny lub rzut wolny, zawodnik, który zdobył rzut karny lub rzut wolny, otrzymuje asystę, jeśli zakończyła się ona zdobyciem bramki. Jeśli jednak sam strzeli gola, wówczas nie udziela się asysty.

Pamiętaj tylko, że żaden zawodnik nie może uzyskać asysty przy własnej bramce.

Czym są drugie asysty w piłce nożnej?

Druga asysta, jak można się spodziewać, to tylko jedno podanie usunięte z rzeczywistej asysty.

Jest przyznawany graczowi, który ustawi zawodnika, który następnie podaje do innego gracza w celu zdobycia bramki.

Rzadko można zobaczyć tę statystykę w grze, ponieważ nie są one tak dokładnie śledzone. Nawet asysty nie są śledzone tak często, jak by się chciało, więc widok drugiego wskaźnika asyst jest dość rzadki.

Zobacz również: Beata: Znaczenie imienia i cechy charakteru

Wielu wzywa teraz do światowej piłki nożnej liczyć drugą asystę. To krok w dobrym kierunku moim zdaniem. Pozwala ludziom zobaczyć, którzy gracze przyczynili się do osiągnięcia celów zespołu.

Jaki jest sens liczenia asyst piłkarskich?

Dwóch piłkarzy w akcji na trawiastym polu, walczących o piłkę, by trafić w bramkę.

Przy obecnym sposobie gry — opartym na analizie i wydajności — ważne jest, aby śledzić liczne wskaźniki, aby zobaczyć, jak radzi sobie każdy gracz.

Bez danych trudno jest ocenić prawdziwą skuteczność Twoich graczy. W związku z tym utworzono statystyki, takie jak asysty i drugie asysty, aby zobaczyć, którzy gracze przyczynili się do zdobycia bramki. To statystyka ilościowa pokazująca czyjąś grę.

W żadnym wypadku nie jest to idealna statystyka ani wskaźnik, ale przynajmniej daje wyobrażenie.

Pomyśl o tym w ten sposób, jeśli gracz z powodzeniem ustawia swojego kolegę z drużyny do zdobycia bramki, czy on również nie powinien otrzymać jakiejś formy uznania?

Tutaj przyda się ta metryka.

Podobne Tematy

Czy nauka tenisa jest trudna?

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak dobrać odpowiednie buty do biegania

Redakcja PortalwSieci.pl

Czym jest curling?

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz