is tennis hard to learn September102021 1 min
Sport

Czy nauka tenisa jest trudna?

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, tenis jest jednym z najtrudniejszych sportów do nauczenia się ze wszystkich głównych sportów. Oto twoja odpowiedź.

Jeśli grałeś wcześniej w tenisa, wiesz, jak trudno jest nawet uderzyć piłkę i przenieść ją na drugą stronę kortu.

Teraz wyobraź sobie, że konsekwentnie to robisz, wiedząc dokładnie, gdzie chcesz oddać strzał. Nie wspominając o tym, że będziesz musiał nauczyć się, jak zastosować obrót piłki.

Odbicie serwu lub udana wymiana wymaga dobrego planowania.

Czy tenis to trudny sport?

Z całą pewnością. Tenis to wyczerpujący sport. Nie jest tak wyrozumiały jak inne sporty, ponieważ grasz tylko 1 na 1. Porównaj to do piłki nożnej, w której gra zespół profesjonalistów – każdy zawodnik może ukryć błąd popełniony przez innego gracza. Tak samo jest z koszykówką – każdy może kryć każdego.

Tenis nie zapewnia swoim graczom tego luksusu. Jeśli nie uda ci się zdobyć punktu, to na pewno twoja wina. Zrobili nawet dość opisową nazwę dla błąd — „niewymuszony błąd”.

Ten typ błędu jest najbardziej znany w tenisie i sam w sobie zasługuje na osobny artykuł.

Czy zatrudnienie coacha poprawia Twoje postępy?

Jeśli masz mentora, będziesz miał lepszy czas na naukę tego sportu, ale nie każdy mógł sobie pozwolić na nauczyciela.

Ale powiem ci, że dla kogoś, kto nie miał do dyspozycji trenera, samodzielna nauka tenisa będzie bardzo trudnym zadaniem.

Najlepsi tenisiści są często szkoleni przez profesjonalistów lub zawodowych nauczycieli tenisa.

Jak trudno jest poprawić grę w tenisa?

Młody mężczyzna trzymający rakietę tenisową, uczący się podstaw serwu od dwóch dorosłych po przeciwnej stronie.

Graj w wystarczającą liczbę gier, a nauczysz się praktycznie każdej gry samodzielnie. Tenis nie jest wyjątkiem. Jeśli grałeś wystarczająco dużo gier w tenisa, zyskasz dobre zrozumienie tego. Prędzej czy później będziesz rozdawał asy, to znaczy, jeśli będziesz konsekwentnie postępował.

Biorąc to pod uwagę, wygląda na to, że tenis jest jednym z sportów, w których większość graczy osiąga plateau.

Plateau to termin używany, gdy ktoś utknął na czymś.

W sporcie jest to termin używany, gdy osiągasz pewien punkt, w którym nie możesz już się poprawić. Jest to powszechne we wszystkich dyscyplinach sportowych, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​w tenisie jest to bardziej widoczne.

Ale dlaczego tak jest? Co sprawia, że ​​tenis jest tak trudną grą do opanowania?

Czy tenis jest łatwy do nauczenia?

Jestem pewien, że słyszałeś powiedzenie: „Łatwe do nauczenia, trudne do opanowania”.

Dotyczy to większości sportów. Piłka nożna jest stosunkowo łatwa – wszystko, co musisz zrobić, to uderzyć piłkę nogą i skierować ją w stronę słupka bramki. Wiem, że przesadzam, ale jest to stosunkowo łatwy do nauczenia sport.

Jeśli chodzi o tenisa, a mówi to ktoś, kto gra od lat swobodnie, potrzeba trochę czasu, aby nawet dobrze uderzyć piłkę. Jeśli zostałeś zaproszony przez znajomego do gry w tenisa, już wiesz, jakie to trudne, pomimo tego, jak łatwo tenisiści to wydają.

Tenis to jeden z tych sportów, których zarówno trudno się nauczyć, jak i opanować.

Co sprawia, że ​​tenis jest tak trudnym sportem?

Ekstremalne kondycjonowanie

Szczerze mówiąc, możesz grać w tenisa, nawet jeśli nie masz najlepszej wytrzymałości na świecie. Jednak nie będziesz się z tego cieszyć tak bardzo.

W tenisa gra się najlepiej, gdy obaj gracze mogą biegać, uderzając podstawowe uderzenia. Nawet najbardziej podstawowy rajd będzie wymagał przynajmniej akceptowalnego poziomu kondycji.

Opanowanie koordynacji ręka-oko

Kobieta trzymająca rakietę tenisową, ćwicząca podstawy koordynacji ręka-oko w tenisie.

Niektórzy twierdzą, że koordynacja ręka-oko jest umiejętnością wyuczoną, podczas gdy inni uważają, że trzeba się z nią urodzić. Jestem z tym na płocie, ale w pewnym sensie jest trochę prawdy w tym, że koordynacja ręka-oko jest wyuczoną reakcją. Z pewnością poprawiłem swój przez lata.

Tenis wymaga doskonałej koordynacji ręka-oko. Tak jest w przypadku większości sportów, które wymagają od graczy uderzenia przedmiotu za pomocą przedmiotu, który ma być przedłużeniem ich ciała. Przychodzą na myśl tenis, badminton, tenis stołowy i golf.

Zobacz również: Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów

Silne nastawienie

Ponieważ w tenisa gra się 1 na 1, błędy popełniasz wyłącznie sam. Jeśli nie oddasz serwisu, o którym wiesz, że nadchodzi, zawsze pojawia się myśl, że mogłeś zrobić to lepiej.

Chociaż tego rodzaju mentalność jest obecna w innych sportach, nie jest tak powszechna jak w tenisie.

Tenis to jeden z najbardziej bezlitosnych sportów. Potrzebujesz silnego sposobu myślenia, aby przezwyciężyć błędy, które niewątpliwie popełnisz.

Niezachwiana intensywność

Kilka razy widziałem graczy uderzających się w głowę własnymi rakietami w mojej lokalnej sali tenisowej. Teraz, jeśli nie sądzisz, że tego rodzaju zachowanie nie pojawia się u profesjonalistów, byłbyś w błędzie. Totalnie źle.

Gry tenisowe mają prawdopodobnie najbardziej intensywne (a także najzabawniejsze) załamania w każdym większym sporcie. Rzucane przekleństwa, obelgi rzucane w kierunku sędziego, czasem nawet publiczności, strajki meczowe i wiele innych.

Johna Patricka McEnroe Jr. jest jednym z niesławni tenisiści z krótkimi bezpiecznikami. Często miał przez to kłopoty z sędziami i władzami tenisowymi. Często nazywany jest najbardziej wściekłym tenisistą.

Serena Williams z pewnością robi wszystko, co w jej mocy, aby zdobyć reputację, ale moim zdaniem nigdy nie zbliża się nawet do McEnroe podczas jego pełnych gniewu lat świetności.

Ile czasu zajmuje nauka tenisa?

Trwająca gra debla w tenisa, w której kobieta ma zamiar uderzyć rakietą piłkę tenisową.

Nauka wymaga czasu ale jeśli jesteś chętny do pracy, możesz spodziewać się przyjemnej gry w tenisa za około miesiąc. Jednak twoje umiejętności w tym czasie wystarczą, aby mieć dobrą grę ze znajomymi. To bardziej rodzaj wygłupów.

Szczerze mówiąc, zależy to od twojej chęci do nauki. Ponadto niektórzy ludzie uczą się szybciej, jeśli kochają sport, który uprawiają. Jeśli kochasz tenis, postępowałbyś o wiele szybciej, niż gdybyś go nie kochał. Biorąc to pod uwagę, możesz kochać tenis i nie poprawiać się w grze, ale to nie ma znaczenia, jeśli ty cieszyć się grą.

Jak długo trwa przejście do gry w tenisa na poziomie średniozaawansowanym?

To zależy od twojej interpretacji gry pośredniej. Różni się w zależności od osoby. Ale na potrzeby dyskusji zdefiniujmy średniozaawansowany poziom gry na podstawie możliwości łatwego wykonania wymiany ABC. Wymiana ABC polega na oddaniu piłki zawodnikowi 28 razy, od A do Z.

Początkujący mieliby z tym problem. Z drugiej strony średniozaawansowani gracze nie przykładaliby dużego wysiłku do tej gry próbnej.

Jeśli chcesz osiągnąć ten poziom, musisz chcieć ćwiczyć co najmniej dwa razy w tygodniu. Niektórzy sugerowaliby nawet, aby ćwiczyć około 3-4 razy. Pomiędzy tymi zestawami ćwiczeń musiałbyś także włączyć trochę ćwiczeń cardio i podnoszenia ciężarów. Ma to na celu zmaksymalizowanie Twojej siły i odporności – najlepsze połączenie w tenisie.

Jeśli będziesz się tego trzymał, ukończysz średniozaawansowany poziom gry w mniej więcej rok. Jeśli chcesz naprawdę dominować, musisz jeszcze bardziej przyspieszyć swoją praktykę.

Wielu tenisistów wydaje się jednak utknąć na tym poziomie. Widziałem lepszych 1-rocznych graczy niż 5-letnich, tylko na podstawie ilości pracy, którą są gotowi włożyć.

Poziom umiejętności lokalnego turnieju

Tenisista na pozycji, przygotowujący się do podania podczas turnieju tenisowego.

Jeśli chcesz wziąć udział w lokalnym turnieju, chcesz przenieść swoją praktykę na zupełnie nowy poziom. Wielu profesjonalnych tenisistów zaczynało od lokalnych turniejów. To także świetny sposób na ocenę konkurencji i poziomu umiejętności.

Niektórzy gracze, nawet ci bez praktyki, wyróżniają się w tych turniejach swoimi umiejętnościami. Może to talent. Może to po prostu ciężka praca. Faktem jest, że można znaleźć świetnych graczy w lokalnych grach turniejowych.

Aby osiągnąć ten poziom, musisz grać od co najmniej 3 lat. Poszedłbym na 5 lat, ale widziałem wielu 11-latków grających już w lokalnych turniejach. Powiedziałbym, że 3 lata to dobry kompromis.

Czy chcesz przejść na zawodowstwo?

To najwyższy poziom, śmietanka upraw i ostatecznie najlepsi ludzie, którzy kiedykolwiek uprawiali ten sport.

Jeśli chcesz dojść do tego poziomu, musisz nie tylko codziennie ćwiczyć, ale także żyć i oddychać tenisem.

Weź pod uwagę, że to są ludzie Zarówno utalentowany i pracowity. Jak mówi przysłowie, ciężka praca pokonuje talent, ale jeśli talent ma ciężką pracę, to jest to nie do powstrzymania.

Być może będziesz musiał poświęcić trochę swoje życie towarzyskie. Twoja edukacja może również zająć miejsce z tyłu. Widziałem, jak zawodowi tenisiści, których rodzice przygotowywali do kariery tenisowej, wypalali się przez lata. Bierz z tego jak chcesz.

Prawdę mówiąc, nie jestem w stanie dokładnie określić, ile lat doświadczenia potrzeba, aby grać na profesjonalnym poziomie. Nie mam aż takiego wglądu w ten poziom gry. Niestety nigdy nie miałem okazji dojść do tak wysokiego poziomu.

Ale z tego, co zebrałem, przynajmniej musisz grać w tenisa od najmłodszych lat – im młodszy, tym lepiej. W wieku od 12 do 15 lat większość profesjonalnych graczy już wykazuje przebłyski świetności.

Czy można nauczyć się tenisa jako osoba dorosła?

Kobieta patrząca na swoją rakietę tenisową i ucząca się podstaw gry w tenisa od swojego instruktora po przeciwnej stronie kortu.

Tak, absolutnie. Wielu trenerów powiedziałoby nawet, że starsi zawodnicy są lepszymi zawodnikami. Cóż, nie do końca lepsi gracze, ale raczej lepiej wychowani gracze.

Powodem jest to, że większość starszych graczy nie gra, aby wygrać, przynajmniej przez większość czasu. Większość dorosłych graczy gra dla przyjemności, a to jest najbardziej satysfakcjonujący rodzaj gry.

Tak więc odpowiedź brzmi: tak. Nadal możesz nauczyć się grać w tenisa nawet na zaawansowanym etapie. To wspaniałe hobby bez względu na wiek.

Podobne Tematy

Czy można biegać w zwykłych tenisówkach?

Redakcja PortalwSieci.pl

Koszykówka i 7 sposobów na bycie zawodowym graczem

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak dobrać odpowiednie buty do biegania

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz