Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów
Ciekawostki

Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów

Top 10 gier wideo wszechczasów. Jeśli chodzi o gry wideo, dostępnych jest niezliczona ilość tytułów. Od klasycznych hitów po nowe wydawnictwa — próba znalezienia najlepszych z nich może być przytłaczająca. Dlatego stworzyliśmy tę listę 10 najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem gier RPG, strzelanek czy platformówek, w tych bestsellerach każdy znajdzie coś dla siebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co sprawia, że ​​każdy z nich jest tak popularny i dlaczego wciąż jest uwielbiany przez graczy na całym świecie.

Minecraft (238 milionów)

Top 10 gier wideo wszechczasów
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 56

Minecraft to gra wideo, która została wydana w 2011 roku. Gra została opisana jako „gra typu sandbox”, w której gracze mogą budować, eksplorować i walczyć z mobami. Gra sprzedała się w ponad 238 milionach egzemplarzy, co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów.

Zobacz też; Sprawdź 3 fakty o Chinach

Grand Theft Auto V (170 milionów)

najlepiej sprzedających się gier wideo
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 57

Grand Theft Auto V to jedna z najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów. Został wydany w 2013 roku i od tego czasu sprzedał się w ponad 90 milionach egzemplarzy. Akcja gry osadzona jest w fikcyjnym stanie San Andreas i podąża za trzema głównymi bohaterami: Michaelem, Trevorem i Franklinem.

 

Otwarty świat gry pozwala graczom swobodnie wędrować po mapie. Oprócz głównych misji fabularnych do wykonania jest wiele misji pobocznych i działań. Grand Theft Auto V oferuje również sieciowy tryb wieloosobowy o nazwie GTA Online.

Krytycy chwalili grę za opowiadanie historii, aktorstwo głosowe, grafikę, rozgrywkę i projekt misji. Jest to jedna z najwyżej ocenianych gier na Metacritic.

Zobacz też: TOP 5 niesamowitych faktów o Japonii

Tetris (EA) (100 milionów)

najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 58

Tetris to gra logiczna polegająca na dopasowywaniu kafelków, pierwotnie zaprojektowana i zaprogramowana przez Aleksieja Pażytnowa w Związku Radzieckim. Został wydany 6 czerwca 1984 roku, kiedy pracował dla Dorodnicyńskiego Centrum Komputerowego Akademii Nauk ZSRR w Moskwie.

Tetris stał się popularny na Zachodzie po tym, jak został przeniesiony na zachodnie komputery osobiste, takie jak Commodore 64 w 1987 roku przez Spectrum HoloByte. Gra została opublikowana przez kilka firm, w szczególności za pośrednictwem wydawcy EA, który wydał udaną wersję na urządzenia z systemem iOS w 2009 roku.

 

Celem gry Tetris jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez usuwanie poziomych linii bloków. Gracz musi obracać, przesuwać i upuszczać spadające Tetrimino wewnątrz Matrixa (pole gry). Linie są czyszczone, gdy są wypełnione blokami i nie mają pustych miejsc.

Gdy linie są czyszczone, poziom wzrasta, a Tetrimino spadają szybciej, przez co gra staje się coraz trudniejsza. Gra kończy się, gdy nowy Tetrimino nie może zostać umieszczony w Matrixie z powodu braku miejsca.

Wii Sports (82,9 mln)

najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 59

Wii Sports było jedną z najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów. Został wydany w 2006 roku przez Nintendo i od razu stał się klasykiem. Gra obejmowała pięć dyscyplin sportowych: tenis, baseball, kręgle, golf i boks. Każdy sport miał swoją własną, unikalną rozgrywkę, która wykorzystywała kontroler Wii Remote. Wii Sports odniosło ogromny sukces i zaowocowało licznymi sequelami i spin-offami.

Zobacz też: Kolor słońca. Czy wiesz, jaki jest naprawdę?

PUBG: Pola bitew (75 milionów)

najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 60

Jako jedna z najlepiej sprzedających się gier wideo, PUBG: Battlegrounds to gra typu battlegrounds autorstwa playerunknown, która sprzedała się w ponad pięćdziesięciu milionach egzemplarzy. Gra została wydana w 2017 roku i nadal jest aktualizowana o nową zawartość. Gra toczy się na dużej mapie z maksymalnie stu graczami. Celem gry jest bycie ostatnią stojącą osobą. Gra zebrała pozytywne recenzje krytyków i była chwalona za mechanikę i rozgrywkę.

Zobacz też; 10 najlepszych ras dużych psów na świecie

Super Mario Bros. (58 milionów)

najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 61

Super Mario Bros to platformowa gra wideo z 1985 roku opracowana przez Nintendo, wydana na Nintendo Entertainment System jako kontynuacja gry Mario Bros z 1983 roku. Została stworzona przez Shigeru Miyamoto. Gra została przeniesiona na wiele innych systemów i dała początek serii powiązanych gier i produktów.

Fabuła Super Mario Bros. polega na tym, że Mario ratuje księżniczkę Toadstool (później przemianowaną na Princess Peach) z Królestwa Grzybów przed Bowserem, królem Koopas. Dwa główne tryby rozgrywki to tryb dla jednego gracza, w którym gracz kontroluje zarówno Mario, jak i Luigiego, oraz tryb dla wielu graczy, w którym jeden lub dwóch graczy może odpowiednio kontrolować każdą postać. Oba tryby wykorzystują widok przewijany z boku.

Gra wprowadziła różne elementy, które stały się powszechne w przyszłych tytułach tego gatunku, takie jak ulepszenia i stany zapisu. Super Mario Bros. jest uważana za jedną z najbardziej wpływowych gier, jakie kiedykolwiek powstały, dając początek całej serii z licznymi sequelami i spin-offami.

Grze przypisuje się ożywienie branży gier wideo po krachu gier wideo w 1983 roku i spopularyzowanie gier na konsole domowe wśród szerszej publiczności niż kiedykolwiek wcześniej poza Japonią.

Zobacz też; Grudnik – Domowy nawóz zrobisz w 5 minut

Mario Kart 8 / Deluxe (57 milionów)

najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 62

Od czasu premiery w 2014 roku Mario Kart 8 stał się jedną z najlepiej sprzedających się gier wszechczasów. Gra zawiera wiele nowych tras i postaci, a także ulepszoną grafikę i mechanikę rozgrywki. Mario Kart 8 Deluxe, wydany w 2017 roku, to zaktualizowana wersja gry, która zawiera całą oryginalną zawartość, a także dodatkowe utwory, postacie i funkcje.

Obie wersje Mario Kart 8 to doskonałe gry wyścigowe, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jesteś fanem serii Mario Kart lub po prostu szukasz świetnej gry wyścigowej, Mario Kart 8 lub Mario Kart 8 Deluxe to świetny wybór.

Red Dead Redemption 2 (46 milionów)

najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 63

Red Dead Redemption 2 to jedna z najlepiej sprzedających się gier wideo. Jest to wydana w 2018 roku przygodowa gra akcji. Akcja gry toczy się na amerykańskim Dzikim Zachodzie i opowiada historię członka holenderskiego gangu van der Linde, Arthura Morgana.

Po wydaniu gra zyskała uznanie krytyków, chwaląc jej historię, postacie, otwarty świat i grafikę. Zdobył kilka nagród Game of the Year i sprzedał się w ponad 34 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Terraria (44,5 miliona)

najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 64

Terraria to gra wideo stworzona przez Re-Logic. Został wydany 16 maja 2011 roku i od tego czasu został przeniesiony na wiele konsol i urządzeń mobilnych. Gra obejmuje eksplorację, wytwarzanie, konstruowanie i walkę z różnymi stworzeniami w proceduralnie generowanym świecie 2D.

Terraria ma sprzedano ponad 44,5 miliona kopii na całym świecie, co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów.

Pokémon czerwony / zielony / niebieski / żółty (33 miliony)

Misty Pokémon Girls z anime
Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów 65

 

Pokémon Red, Green, Blue i Yellow to najlepiej sprzedające się gry wideo wszechczasów. Te gry zostały pierwotnie wydane w Japonii w 1996 roku, a później w Ameryce Północnej w 1998 roku. Pokémon Red i Blue były pierwszymi Gry z pokemonami zostać wydany poza Japonią.

Pokémon Red i Blue stały się natychmiastowymi hitami, sprzedając się w ponad 4 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszego roku od premiery. Pokémon Yellow również odniósł ogromny sukces, sprzedając się w ponad 2 milionach egzemplarzy. Te trzy gry razem sprzedały się w ponad 33 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Sukces Pokémon Red, Green, Blue i Yellow położył podwaliny pod niezwykle popularną serię, która wciąż ma się dobrze. Seria Pokémon dała początek wielu spin-offom, serialom anime, filmom, zabawkom i nie tylko. Nie ma wątpliwości, że Pokémon to jedna z najbardziej lubianych serii gier wideo wszechczasów.

Podobne Tematy

Top 10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie

Redakcja PortalwSieci.pl

Detektyw – jakie metody stosuje w śledztwach?

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak wielki jest kosmos? 5 najwiekszych planet

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz