Fujifilm
Technika

Fujifilm i 4 jego nowe projekty aparatów

Firma Fujifilm niedawno pojawiła się na swoim kanale YouTube, aby złożyć fanom życzenia noworoczne i ogłosić cztery projekty dotyczące systemów kamer z mocowaniem X i GFX w 2023 r. Yuji Igarashi, dyrektor generalny działu Electronic Imaging Division firmy Fujifilm, prowadzi sześciominutowe wideo ( obejrzyj poniżej), ogłaszając aktualizacje oprogramowania układowego, a także datę następnego X Summit, który odbędzie się w kwietniu – o tej samej porze co Fujikina.

Rok 2022 był bardzo pracowity i widzieliśmy, jak producent wprowadza na rynek  X-H2 (otwiera się w nowej karcie),  x-H2S (otwiera się w nowej karcie) a następnie  X-T5 (otwiera się w nowej karcie) – z których wszystkie znalazły się na naszej liście ekspertów ds najlepszy aparat (otwiera się w nowej karcie)s.

Zrobiliśmy już prognozy / listę życzeń rzeczy, które chcielibyśmy jak zobaczyć od Fujifilm (otwiera się w nowej karcie) w 2023 r., ale jak to się potoczy w prawdziwym życiu? A co możemy zobaczyć na premierze podczas kwietniowego wydarzenia online X-Summit?

Zobacz również: Nowy aparat? Zrób 8 rzeczy gdy go kupisz

Co Fujifilm może wypuścić w kwietniu

Czym jest i jak działa celownik noktowizyjny?

Nie ma rozstrzygających dowodów ani plotek wskazujących na aparat, który wprowadzi jako następny, ale to są nasze najlepsze domysły:

Fujifilm X-Pro 4

Mogliśmy zobaczyć, jak uruchomi X-Pro 4 za kilka miesięcy, jako ulepszenie popularnego (ale kontrowersyjnego) X-Pro3. Wydaje się, że ten aparat ma obecnie ograniczoną dostępność w większości sklepów, co sugeruje, że na horyzoncie pojawia się nowa iteracja.

X-Pro3 charakteryzuje się małym ekranem e-ink z tyłu aparatu, który pokazuje tylko ograniczone informacje o aparacie o tym, co symulacja filmu (otwiera się w nowej karcie) używasz. Niektórzy ludzie absolutnie uwielbiają tę konfigurację ekranu (nasz recenzent to zrobił), ale zdecydowanie jest to funkcja niszowa, a nie mainstreamowa.

Nowy aparat? Zrób 8 rzeczy gdy go kupisz

Procesory i czujniki Fujifilm piątej generacji poczyniły ogromne postępy w zakresie autofokusa, stabilizacji obrazu w korpusie i przetwarzania, z których wszystkie byłyby bardzo w domu w X-Pro4.

Fujifilm X-Pro 4

X100 IV (lub X100V II)

Seria aparatów cyfrowych Fujifilm X100 aparaty kompaktowe (otwiera się w nowej karcie) – ze stałym obiektywem stałoogniskowym i stylem retro – stał się trochę kultowym klasykiem. Widzieliśmy ostatnio ceny aparatów z serii  X100 poszybowały w górę z powodu szaleństwa na TikToku (otwiera się w nowej karcie)a teraz, że X100V (otwiera się w nowej karcie) wyprzedał się prawie wszędzie,  ostrzega, że ​​wstrzyma zamówienia na X100V z powodu wyjątkowego popytu.

Zobacz również: Meta ukarana w wysokości 400 milionów euro

Możliwe więc, że wypuści aparat X100IV (lub X100V II, w zależności od przyjętej konwencji nazewnictwa). Byłby to prawdopodobnie doskonały aparat dla twórców treści, obszar, na którym skupia się obecnie wielu producentów z tańszymi aparatami w swoim asortymencie.

Fujifilm musi zapewnić, że wszystkie te elementy, które sprawiły, że X100V stał się hitem, pozostaną, ale z kilkoma nowymi funkcjami, aby go zaktualizować. Jako pierwszy wybór twórcy treści, byłoby fantastycznie zobaczyć, jak niektóre z niesamowitych funkcji wideo z najnowszych aparatów  trafiły do ​​X100V II.

Fujifilm X100 IV

Fujifilm X-S20

X-S10 (otwiera się w nowej karcie) jest fantastyczną wartością Kompaktowy aparat APS-C (otwiera się w nowej karcie), oferując więcej „konsumenckich” elementów sterujących niż aparaty z serii X wyższego poziomu z konwencjonalnym pokrętłem trybu. W tej chwili oferuje doskonałe połączenie wydajności, jakości i wartości na rynku aparatów bezlusterkowych APS-C, ale mając ponad dwa lata, czy nadszedł czas, aby Fujifilm ulepszył swoje funkcje i specyfikacje?

Zobacz również: 6 funkcji Apple Watch, które mogą uratować ci życie

Fujifilm X-S20

Fujifilm GFX 50R II / GFX 100R

Fujifilm wycofało oryginał GFX50R (otwiera się w nowej karcie) we wrześniu 2021, jeden z najlepszych aparat średnioformatowy (otwiera się w nowej karcie). Nie było to wielkim zaskoczeniem, ponieważ tzw GFX 50S II (otwiera się w nowej karcie) oraz GFX100S i fujifilm x t5 (otwiera się w nowej karcie) przewyższyły go w technologii dzięki funkcjom takim jak IBIS i lepszy autofokus.

Fujifilm GFX 50R II

W tamtym czasie Fujifilm powiedziało, że nie ma zamiaru robić kontynuacji, ale wciąż podtrzymujemy to marzenie i mamy nadzieję, że mogli zmienić zdanie w ciągu ostatnich kilku lat.

Podobne Tematy

Funkcjonalność i estetyka, czyli gniazdka Kontakt Simon

Redakcja PortalwSieci.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch?

Redakcja PortalwSieci.pl

Projektowanie aplikacji: Cenne rady od liderów branży mobilnej

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz