6 funkcji Apple Watch, które mogą uratować ci życie
Technika

6 funkcji Apple Watch, które mogą uratować ci życie

Apple Watch to nie tylko modne urządzenie do noszenia, które pozwala sprawdzać czas, monitorować kondycję i wykonywać połączenia. Od czasu oficjalnej premiery w 2015 roku Apple wyposażył Apple Watch w kilka funkcji, w tym potencjalnie ratujących życie.


Oznacza to, że przypięcie ulubionego akcesorium technicznego do nadgarstka może ostrzec Cię o poważnych problemach zdrowotnych, pomóc w nagłych wypadkach i uratować życie. W tym artykule omówiono niektóre z najbardziej imponujących funkcji ratujących życie dostępnych w zegarku Apple Watch.

Karta medyczna

W niefortunnym przypadku, gdy ulegniesz wypadkowi, ważne jest, aby osoby udzielające pierwszej pomocy znały Twoje informacje medyczne. To dlatego, że możesz nie być w stanie przekazać tego samemu, jeśli jesteś nieprzytomny lub nie możesz mówić.

Funkcja Medical ID na iPhonie i zegarku Apple Watch umożliwia wprowadzanie kluczowych informacji medycznych, takich jak grupa krwi, alergie, stan zdrowia, kontakty w nagłych wypadkach i aktualne leki, by wymienić tylko kilka. Te informacje są łatwo dostępne na zegarku, nawet jeśli jest on zablokowany hasłem.

Jednak będziesz musiał zacząć od konfigurowanie identyfikatora medycznego na telefonie iPhone. Następnie możesz wyświetlić go na zegarku Apple Watch, wykonując następujące czynności:

  • Naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk pod koroną.
  • Przesuń przełącznik Identyfikator medyczny w prawo, aby uzyskać dostęp do swoich informacji.

Możesz także edytować te informacje na swoim zegarku, przechodząc do Ustawienia > Zdrowie > Identyfikator medyczny > Edytuj identyfikator medyczny (znajduje się na dole strony). Na tej samej stronie możesz również zezwolić na dostęp do swojego identyfikatora medycznego, gdy zegarek Apple Watch jest zablokowany, włączając go Pokaż po zablokowaniu.

Zobacz również: Nowy aparat? Zrób 8 rzeczy gdy go kupisz

EKG

Kto by pomyślał, że Twój zegarek Apple może ostrzec Cię o potencjalnie śmiertelnej chorobie serca? Aplikacja EKG, dostępna na Apple Watch Series 4 i nowszych, może to zrobić i pomóc uratować Ci życie.

Szelki wysokościowe – bezpieczeństwo przy pracy na wysokościach

Elektrokardiogram (EKG) mierzy aktywność elektryczną serca w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości. Lekarze wykorzystują te informacje do diagnozowania stanów, takich jak migotanie przedsionków, choroba serca powodująca nieregularne bicie serca.

Twój zegarek Apple Watch (seria 4 lub nowsza) jest wyposażony w elektryczny czujnik tętna, który może rejestrować EKG. Aplikacja EKG analizuje dane z tego czujnika, aby uzyskać tętno i sprawdzić wszelkie nieprawidłowości. Powiadomi Cię, jeśli konsekwentnie wykryje nieregularne bicie serca. Jeśli tak się stanie, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Możesz zrób EKG na Apple Watch otwierając aplikację EKG, opierając ramię na płaskiej

powierzchni i trzymając palec na Digital Crown. Wyniki otrzymasz po 30 sekundach.

Wykrywanie upadku

Apple Watch

Prosta czynność, taka jak wchodzenie po drabinie w celu wymiany żarówki, może zagrażać życiu, jeśli upadniesz i nie będziesz w stanie wstać. Alternatywnie możesz cierpieć na schorzenie, które często powoduje częste upadki lub utratę przytomności. W każdym razie chciałbyś, aby służby ratunkowe zostały powiadomione tak szybko, jak to możliwe.

Na szczęście, jeśli nosisz zegarek Apple Watch Series 4 lub nowszy, wbudowany akcelerometr i żyroskop mogą wykryć upadek. Jeśli zegarek wykryje, że upadłeś, stuknie Cię w nadgarstek i wyemituje alarm, jednocześnie wyświetlając alert. Jeśli po 60 sekundach nie będziesz się ruszać, zegarek Apple Watch skontaktuje się z lokalnymi służbami ratunkowymi i wyśle ​​Twoją lokalizację do kontaktów alarmowych.

Dlatego ważne jest, abyś ty skonfiguruj kontakty alarmowe na swoim iPhonie oraz włącz wykrywanie upadku dla zegarka Apple Watch. Aby to zrobić na iPhonie, przejdź do Zegarek aplikację, przewiń w dół, dotknij Alarmowe SOS i włącz Wykrywanie upadku. Na tej samej stronie możesz także dodać kontakty alarmowe.

Wykrywanie awarii

Z zegarkiem Apple Watch Series 8 lub Apple Watch Ultra na nadgarstku bez wątpienia będziesz jeździł pewniej. Modele te mają wbudowaną funkcję o nazwie Wykrywanie kolizji, która wykorzystuje czujniki zegarka do wykrywania, kiedy uczestniczyłeś w poważnym wypadku samochodowym. Już sama ta funkcja ratująca życie jest prawdopodobnie warta uaktualnienia do najnowszych modeli zegarków Apple Watch.

Jeśli uczestniczysz w poważnym wypadku samochodowym, zegarek Apple Watch wyemituje alarm i wyświetli suwak połączenia alarmowego. Jeśli jesteś przytomny, możesz przesunąć suwak Połączenie alarmowe lub anulować połączenie, a jeśli nie będziesz odpowiadać przez 10 sekund, zegarek Apple Watch automatycznie zadzwoni do lokalnych służb ratunkowych i prześle Twoją lokalizację do kontaktów alarmowych.

Ta funkcja jest domyślnie włączona dla obsługiwanych modeli Apple Watch, ale możesz ją wyłączyć, jeśli chcesz. Aby to zrobić na iPhonie, przejdź do Zegarek aplikację, przewiń w dół, dotknij Alarmowe SOS i wyłącz Zadzwoń po poważnej awarii.

Nowy aparat? Zrób 8 rzeczy gdy go kupisz

Tlen we krwi

Potrzebujesz tlenu do prawidłowego funkcjonowania, a twoja krew odgrywa istotną rolę w dostarczaniu tlenu do wszystkich narządów w twoim ciele. Twój poziom tlenu we krwi mierzy, ile tlenu krąży we krwi, a większość ludzi ma poziom tlenu we krwi 95-100%. Niskie nasycenie tlenem może wskazywać na poważny stan zdrowia, taki jak choroba serca lub płuc.

Dlatego ważne jest monitorowanie poziomu tlenu we krwi lub nasycenia tlenem. Na szczęście twój Apple Watch może mierzyć poziom tlenu we krwi.

Jeśli masz na nadgarstku zegarek Apple Watch Series 6 lub nowszy, możesz sprawdzić poziom tlenu we krwi, otwierając aplikację Tlen we krwi. Oprzyj ramię na płaskiej powierzchni i upewnij się, że urządzenie do noszenia dobrze przylega do nadgarstka, ale nie za ciasno. Po 15 sekundach będziesz mieć poziom tlenu we krwi.

Awaryjne SOS

Miałbyś nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał korzystać z tej funkcji, ale dobrze jest wiedzieć, że ona istnieje i, co ważniejsze, jak z niej korzystać, ponieważ może uratować ci życie. Jeśli znajdujesz się w sytuacji zagrażającej życiu, możesz wezwać służby ratunkowe w swojej okolicy, przytrzymując boczny przycisk na zegarku Apple Watch.

Spowoduje to wyświetlenie suwaka Emergency SOS. Możesz przesunąć suwak Emergency SOS lub nadal przytrzymywać przycisk boczny, aby odliczać od pięciu. Gdy to zrobisz, Twój zegarek Apple wyśle ​​również Twoją bieżącą lokalizację do kontaktów alarmowych.

Zegarek Apple to nie tylko deklaracja mody

Kiedy poświęcisz chwilę, aby docenić funkcje ratujące życie Apple Watch, trudno argumentować, że nie jest to doskonałe urządzenie do noszenia na nadgarstku. Jasne, może to być trochę drogie, ale biorąc pod uwagę, w jaki sposób może zapewnić ci bezpieczeństwo, zdecydowanie warto zainwestować.

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych funkcji ratujących życie, Apple Watch ma również przydatną aplikację do ćwiczeń, która może pomóc Ci pozostać aktywnym i zdrowym. Codzienne zamykanie pierścienia do ćwiczeń z pewnością dobrze wpłynie na Twoje funkcje życiowe.

Podobne Tematy

Pozycjonowanie stron w Google – oferta agencji SEO, czyli na co zwracać uwagę by wybrać najlepszą

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak znaleźć odpowiedniego partnera do outsourcingu IT? Poradnik dla firm

Redakcja PortalwSieci.pl

Innowacyjne rozwiązania taśm modularnych: Technologia, która zmienia sposób transportu

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz