zdjęcie aparatu fujifilm i obiektywu na stole
Technika

Nowy aparat? Zrób 8 rzeczy gdy go kupisz

Nowy aparat. Kupowanie nowego aparatu to jedna z największych radości fotografa. Modernizacja sprzętu może pomóc Ci robić lepsze zdjęcia i oznaczać nowy rozdział w Twojej fotograficznej podróży. Ale chociaż bardzo łatwo jest wskoczyć i od razu zacząć robić zdjęcia, jest kilka rzeczy, którymi musisz się najpierw zająć.

Korzystanie z aparatu będzie znacznie łatwiejsze, jeśli podejmiesz odpowiednie kroki w celu ochrony urządzenia. Możesz także skrócić krzywą uczenia się, odkrywając fajne rzeczy, które możesz z tym zrobić. Te wskazówki pomogą Ci maksymalnie wykorzystać zakup nowego aparatu. Dotyczy to zarówno lustrzanek cyfrowych, jak i aparatów bezlusterkowych.


Naładuj swoje urządzenie

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po otrzymaniu aparatu, jest naładowanie go. W zależności od stopnia rozładowania baterii może być konieczne trochę odczekanie przed użyciem.

Warto zauważyć, że chociaż wraz z aparatem powinieneś otrzymać kabel ładujący, niektóre nie zapewniają ładowarek ściennych. Musisz więc albo kupić taki, który pasuje do portu USB ładowarki, albo użyć już posiadanego.

aparat

Zarejestruj się, aby uzyskać gwarancję

Jeśli kupiłeś zupełnie nowy aparat, twój dostawca prawdopodobnie udzielił ci okresu gwarancji. Różni się to w zależności od producenta i warto sprawdzić, czy musisz zarejestrować swoje urządzenie, aby rozpocząć gwarancję.

W przypadkach, gdy musisz zarejestrować się w celu uzyskania gwarancji, prawdopodobnie znajdziesz instrukcje dołączoną. A jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz odwiedzić witrynę internetową producenta.

Trochę sprzedawców używanych aparatów fotograficznych będzie zawierać gwarancję na sprzedawane urządzenia, a sprawdzenie, czy jest ona uwzględniona, jest dobrym pomysłem. Ponownie otrzymasz instrukcje, jeśli musisz zarejestrować się ręcznie.

Jeśli twój aparat kompaktowy nie ma gwarancji, zdecydowanie powinieneś rozważyć jej zakup. Cena jest niższa niż konieczność wymiany urządzenia od podstaw, jeśli coś pójdzie nie tak.

Czym jest i jak działa celownik noktowizyjny?

Zmień ustawienia w aparacie

Gdy po raz pierwszy otrzymujesz aparat, możesz nie mieć ustawień, których chcesz użyć. Różne przyciski pełnią różne funkcje i może być konieczne dostosowanie ustawień obrazu w aparacie. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie ustawień domyślnych; kiedy je poznasz, możesz zacząć dostosowywać rzeczy w razie potrzeby.

Sposób zmiany ustawień zależy od używanego sprzętu. Jednak wielu będzie miało menu podzielone na wiele kategorii, takich jak zdjęcia i ogólne. Możesz także znaleźć przyciski do zmiany poleceń, jeśli chcesz je zmienić.

Oprócz prostych rzeczy, takich jak kontrast obrazu, należy również upewnić się, że typy plików są takie same, jak te, których chcesz użyć. Ponadto dobrym pomysłem jest zmiana ustawień wideo, jeśli planujesz kręcić tego rodzaju treści.

Zobacz również; Linki do strony. 5 podstawowych zasad

Sformatuj kartę pamięci

W wielu przypadkach prawdopodobnie użyjesz tej samej karty pamięci do poprzedniego aparatu w nowym. Ale zanim zaczniesz robić zdjęcia swoim urządzeniem, musisz sformatować kartę i upewnić się, że jest gotowa do użycia z obecnym sprzętem.

Formatowanie karty pamięci jest proste; znajdziesz ustawienie pokazujące, jak to zrobić na swoim urządzeniu. Przed sformatowaniem karty pamiętaj o przeniesieniu plików na dysk twardy. W ten sposób możesz uzyskać do nich dostęp później.

Obejrzyj samouczki dotyczące twojego modelu aparatu

Nawet jeśli twój nowy canon aparat pochodzi od producenta, którego znasz, musisz przejść przez krzywą uczenia się. Funkcje będą się różnić, aw wielu przypadkach także jakość obrazu. Musisz także rozważyć, jakich obiektywów możesz użyć i gdzie znaleźć wszystkie wymagane ustawienia.

Powinieneś obejrzeć samouczki dotyczące konkretnego modelu aparatu, aby zapewnić łatwą do opanowania krzywą uczenia się. Niezależnie od urządzenia, prawdopodobnie znajdziesz w YouTube mnóstwo filmów pokazujących, jak korzystać ze sprzętu. Znalezienie tych samouczków jest proste; wyszukaj nazwę swojego modelu aparatu, a znajdziesz wybór powiązanych filmów.

Pobierz wszelkie niezbędne aktualizacje

Im częściej korzystasz z aparatu, może być konieczne zainstalowanie aktualizacji sprzętu, aby wszystko działało płynnie. W wielu przypadkach konieczne będzie pobranie dedykowanej aplikacji i połączenie urządzenia przez Bluetooth.

Używana aplikacja zależy od producenta. Na początek warto zajrzeć do instrukcji obsługi aparatu; jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, prawdopodobnie znajdziesz ją w Internecie.

Kupując otrzymujesz korpus i inne dodatki. Niektóre pakiety zawierają obiektyw, który często jest obiektywem zmiennoogniskowym. Otrzymasz również kabel do ładowania i, w wielu przypadkach, pasek, który możesz podłączyć do swojego urządzenia. Oprócz tego otrzymasz również baterię do użytku.

Może się jednak okazać, że będziesz musiał dokupić dodatki. Żywotność baterii różni się w zależności od modelu i może się okazać, że Twoja bateria nie jest idealna do Twoich potrzeb. Podobnie możesz chcieć kupić obiektyw, który lepiej pasuje do rodzaju fotografii, którą chcesz robić.

Inne dodatki, o których warto pomyśleć, to:

  • Pokrowiec ochronny do Twojego etui
  • Dodatkowe karty SD
  • Mocniejszy pasek

Wyjdź i ćwicz fotografię

Chociaż wczesne przygotowanie jest ważne, będziesz chciał jak najszybciej wyjść i zrobić zdjęcia nową zabawką.

Jeśli masz środki, pomyśl o zarezerwowaniu wycieczki do miejsca, które zawsze chciałeś odwiedzić. Przebywanie w innym otoczeniu może pomóc zainspirować Twoją kreatywność, a Ty też będziesz mieć na to szansę ulepsz swoją fotografię podróżniczą.

Ale nie musisz podróżować daleko; nawet odkrywanie miejsca, w którym mieszkasz, może dostarczyć wielu klejnotów wartych sfotografowania.

Zdobycie nowego aparatu jest ekscytujące, ale najpierw sprawdź pudełko

Kupując nowy sprzęt, będziesz chciał mieć pewność, że będziesz gotowy do fotografowania z minimalnym opóźnieniem. Powinieneś jednak rozważyć podjęcie pewnych wstępnych kroków, aby jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie.

Podstawy, takie jak ładowanie urządzenia i zapewnienie, że jesteś objęty gwarancją, to dobry punkt wyjścia. Warto też zdobyć podstawową wiedzę, aby lepiej zrozumieć swój model aparatu.

Podobne Tematy

Pozycjonowanie stron w Google – oferta agencji SEO, czyli na co zwracać uwagę by wybrać najlepszą

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak zwolnić miejsce na starym komputerze Mac

Redakcja PortalwSieci.pl

E-commerce i Wymagania Hostingowe: Jak Nie Stracić Klientów z Powodu Wolnej Strony

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz