Sprawdź 3 fakty o Chinach
Ciekawostki

Sprawdź 3 fakty o Chinach

Dziś przytoczę Wam 3 ciekawostki o Chinach, które jak doskonale wiemy, to nic innego jak najludniejszy kraj na świecie. Aby dać ci wyobrażenie, szacuje się, że żyje tam około 1,4 miliarda ludzi, prawie 7 razy więcej niż w Brazylii.

Ta duża populacja, która wymknęła się spod kontroli, skłoniła chiński rząd do stworzenia prawa obowiązującego w całym kraju, wiesz co to jest? Każdy dom może mieć tylko jedno dziecko, którego celem jest powstrzymanie niekontrolowanego wzrostu liczby ludności, z jakim borykał się kraj.

Dzięki tej kontroli narodziny chińskiego rządu kraj ten wkrótce przestanie być w pierwszej dziesiątce pod względem liczby ludności. Jeśli jesteście ciekawi, który kraj prześcignie Chiny pod względem liczby mieszkańców, będą to Indie, które zajmują drugie miejsce w rankingu.

Pamiętając, że obecna populacja Indii to około 1,38 miliarda ludzi, to jest już bardzo blisko Chin. Dość gadania, a teraz w końcu porozmawiajmy o 3 ciekawostkach na temat Chin, obecnie najbardziej zaludnionego kraju na świecie.

Jest to kraj, który zużywa najwięcej energii na świecie

Chiny, kraj zużywający najwięcej energii na świecie

Zacznijmy tę listę 3 ciekawostek o Chinach od omówienia jednej, która wydaje się oczywista do wyobrażenia. Chiny to nic innego jak kraj, który zużywa najwięcej energii na świecie, a jedną z przyczyn tego jest wysoka populacja.

Zobacz również: TOP 5 niesamowitych faktów o Japonii

I to skończyło się stworzeniem problemu dla świata, używają węgla do generowania około 70% swojej energii. Nie wiem, czy wiesz, węgiel jest bardzo zanieczyszczający, więc czy mamy kraj, który najbardziej zanieczyszcza planetę? Nie, Chiny zajmują drugie miejsce w tym Rankingu, aw pierwszej 1 są Stany Zjednoczone Ameryki.

Pamiętając, że Stany Zjednoczone mają populację około 4x mniejszą niż Chiny, z 329,5 milionami mieszkańców.

„Inna” kuchnia

kuchnia chińska

Może jeszcze nie wiesz, ale w Chinach mają zupełnie inną kuchnię niż kraje, które są częścią Zachodu, takie jak Brazylia. Ponieważ zwykle jedzą mięso ze zwierząt i owadów, które na sam widok wielu ludzi tutaj w Brazylii już czuje niesmak.

A jednym z ich ulubionych dań jest nic innego jak mięso węża i psa, zwłaszcza jeśli danie jest namoczone. Ponadto bardzo podziwiają szaszłyki ze skorpiona, świerszcza i cykady, które bardzo łatwo znaleźć na ulicach.

I na tym się nie kończy, cieszą się też innymi egzotycznymi potrawami, takimi jak jądra różnych gatunków zwierząt, płetwa rekina czy zupa z jaskółczego gniazda.

Kuchnia chińska cieszy się uznaniem na całym świecie. Warto jednak wiedzieć, że istnieje istotna różnica między „chińszczyzną”, którą można zamówić w orientalnych barach i restauracjach, a prawdziwymi chińskimi daniami.

  • W Chinach nikt nie mówi o „kuchni chińskiej”. Mimo wielu cech wspólnych, właściwie w każdym regionie tego kraju obowiązuje inna tradycja kulinarna. Istnieje przynajmniej 9 odmian kuchni chińskiej, a wśród najważniejszych należy wymienić kantońską, pekińską, szanghajską i syczuańską.
  • W mieście Dongyang (we wschodnich Chinach) prawdziwym przysmakiem są jaja prawiczków. Pod tą osobliwą nazwą kryją się jajka gotowane na twardo… w moczu młodych chłopców. Uryna jest zbierana wczesną wiosną, od chłopców w wieku do 10 lat.
  • W polskiej tradycji kulinarnej, solenie pomidorów jest czymś naturalnym. W Chinach to warzywo przyprawia się cukrem.
  • Wbrew powszechnej opinii, chińskie ciasteczka z wróżbą nie pochodzą z Chin. Pierwszy raz wypieczono je w niewielkiej piekarni w pobliżu japońskiego Kioto.
  • Podobno w kuchni chińskiej rozróżnia się 20 tys. potraw. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że ta wartość jest mocno niedoszacowana.
  • W chińskiej tradycji obiad rozpoczyna się filiżanką herbaty. Zadaniem napoju jest pobudzenie apetytu. Następnie podaje się dania zimne, smażone, zupy, a na koniec potrawy słodkie i owoce, zawsze w tej kolejności.

A Ty, czy miałbyś odwagę skosztować którejś z tych potraw, które tak smakują i kochają Chińczycy?

Chińczycy cierpią z powodu Internetu

Chińczycy cierpią z powodu internetu

Jak wiemy, w Chinach są jednym z krajów, które dysponują najnowocześniejszą technologią, a ich internet należy do najszybszych na świecie. Jeśli w Chinach mają dobrą technologię, dzięki czemu Internet jest jednym z najszybszych na świecie, jak cierpią Chińczycy?

W rzeczywistości nie cierpią z powodu złego internetu, ale sankcji nałożonych na internautów, czyli kontrolowanych przez rząd. Facebook, Twitter, Insatgram i YouTube, które są powszechnie używane w naszym codziennym życiu, są całkowicie zabronione.

W każdym razie był to nasz krótki artykuł, w którym wspomniałem o 3 ciekawostkach dotyczących Chin, których być może jeszcze nie znałeś. Jeśli spodobało Ci się to, co przeczytałeś, proszę o udostępnienie tego artykułu wszystkim znajomym i we wszystkich sieciach społecznościowych.

Podobne Tematy

Dewocjonalia i najważniejsze atrybuty chrześcijanina

Redakcja PortalwSieci.pl

Top 10 sprzedających się gier wideo wszechczasów

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak wygląda kurs na wózek widłowy

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz