w

Wyświetlacze HUD w samochodzie

Wyświetlacze HUD w samochodzie
Wyświetlacze HUD w samochodzie

Realty Tech dla HUD. Poza garstką luksusowych pojazdów z najwyższej półki, wyświetlacze head-up nie rozwinęły się zbytnio w ciągu ostatnich 20 lat – aż do teraz.

Ponieważ systemy tradycyjnie były drogie, nieporęczne i zajmowały wiele kluczowych miejsc na desce rozdzielczej, ograniczono je do wyświetlania tylko kilku kluczowych informacji związanych z prędkością, nawigacją i multimediami.

Co to jest AR HUD?

AR HUD umożliwia pojazdom przekazywanie większej ilości informacji niż tradycyjna deska rozdzielcza. Na przykład system może wskazywać, w jaki sposób samochód interpretuje otoczenie, wyczuwa niebezpieczeństwa, planuje trasy, komunikuje się z innymi technologiami i uruchamia ADAS.

Istnieją trzy rodzaje HUDów. Obecnie dostępne modele standardowe mogą wyświetlać informacje z deski rozdzielczej przed przednią szybą lub w polu widzenia kierowcy. Dzięki temu ludzie zdobywają przydatną wiedzę o stanie dróg i pojazdów bez odrywania wzroku od ruchu ulicznego.

Ale potrzeba ograniczenia rozproszenia uwagi kierowcy poprzez umieszczanie większej ilości informacji bezpośrednio przed jego oczami była potężna, a lata prac rozwojowych na targach CES 2023 eksplodują, a wielu producentów OEM i dostawców obiecuje znacznie ulepszone interfejsy użytkownika w ciągu roku lub dwóch.

HUD w BMW

HUD w elektrycznym pojeździe BMW Neue Klasse z 25 roku rozciąga się na całą przednią szybę i jest wyraźnie elementem premium. Jednak wielu dostawców ogłasza sprzęt, oprogramowanie i czujniki, dzięki którym systemy HUD staną się rzeczywistością w bardziej popularnych pojazdach.

Harman, spółka zależna giganta technologicznego Samsunga, jest jedną z takich firm.

Na targach CES firma Harman ogłosiła swój produkt Ready Vision, który, jak twierdzi, jest zestawem sprzętu i oprogramowania rozszerzonej rzeczywistości oraz hud w samochodzie, zaprojektowanych w celu zwiększenia bezpieczeństwa i świadomości kierowcy.

Rzecznik mówi, że oprogramowanie AR Ready Vision integruje się z czujnikami pojazdu, aby dostarczać wciągające alerty dźwiękowe i wizualne, które dostarczają kierowcy krytycznej wiedzy i informacji, w sposób terminowy i nieinwazyjny.

Ready Vision i świat cyfrowy

Sprzęt i oprogramowanie AR HUD

Firma twierdzi, że Ready Vision łączy świat fizyczny i cyfrowy, wyświetlając intuicyjne szczegółowe wskazówki na przedniej szybie, aby pomóc kierowcy w lepszym poznaniu. Wykorzystuje również widzenie komputerowe i uczenie maszynowe do wykrywania obiektów 3D w celu dostarczania kierowcy nieinwazyjnych ostrzeżeń o kolizjach, martwych punktach, zjechaniu z pasa ruchu, asystenta zmiany pasa ruchu i stref niskiej prędkości z dużą precyzją.

Zobacz również: Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2023

„Ta premiera jest kluczowym elementem misji firmy Harman polegającej na zwiększaniu bezpieczeństwa kierowców, pasażerów i pieszych, przy jednoczesnym kultywowaniu przełomowych doświadczeń w kabinie” — mówi Armin Prommersberger, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktem w firmie Harman International.

„Ready Vision rozwiązuje kluczowe wyzwania branżowe związane z bezpieczeństwem kierowcy, pomagając kierowcom lepiej zrozumieć otoczenie i umożliwiając skoncentrowaną podróż z oczami skierowanymi do przodu. Nasz nowy produkt zapewnia kierowcy dostęp do właściwych informacji we właściwym czasie, nawet w najbardziej nieznanych scenariuszach jazdy, dzięki czemu czas spędzony na drodze jest bardziej intuicyjny i bezpieczny”.

Ready Vision to część długiej listy nowych produktów prezentowanych przez firmę na targach CES. Harman twierdzi, że wszystkie są gotowe do drogi i udowodniły, że zapewniają fascynujące wrażenia w kabinie.

Każdy produkt został zaprojektowany do niezależnej pracy, aby zapewnić określone korzyści w zakresie bezpieczeństwa pojazdu, dobrego samopoczucia i łączności, ale są także elementami składowymi, które można zintegrować z innymi produktami firmy Harman, aby uzyskać lepsze wrażenia.

Ready Vision kompatybilny z Ready Care

Na przykład firma twierdzi, że Ready Vision jest kompatybilny z technologiami Ready Care, które oferują rozszerzoną świadomość sytuacyjną dzięki ulepszonym alarmom audiowizualnym w przypadku wykrycia rozproszenia uwagi kierowcy.

Zobacz również: 2024 Jaguar F-Pace tworzy standardowe wyposażenie

Kluczowe cechy Ready Vision: Sprzęt i oprogramowanie AR HUD

Harman twierdzi, że konstrukcja sprzętu zapewnia duże pole widzenia, dużą wirtualną głębię, optymalne pole widzenia i wysoką jasność przy kompaktowej objętości opakowania i bezklinowej konstrukcji przedniej szyby, co według firmy zapewnia producentom OEM znaczne oszczędności. Dostępne są dwie opcje rozmiaru.

Oprogramowanie AR obejmuje sztuczną inteligencję i platformę programową opartą na uczeniu maszynowym, która integruje się z wizją komputerową w celu wyświetlania właściwych informacji we właściwym czasie z niskimi opóźnieniami w celu wykrywania obiektów 3D w czasie rzeczywistym jak i hud w grach.

System nadaje również priorytet wyświetlaniu odpowiednich obiektów, nie zasłaniając kierowcy widoku, a oprogramowanie AR integruje wiele czujników, takich jak nawigacja, ADAS i mikrofony, aby tworzyć inteligentne i aktualne alerty wizualne i dźwiękowe.

Ready Vision uwzględnia również dźwięk kierunkowy i przestrzenny firmy Harman w swojej platformie oprogramowania, aby poprawić percepcję kierowcy i wspierać jego zdolność do szybszego reagowania na zagrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Napisane przez Redakcja PortalwSieci.pl

  Szukasz kompleksowego portalu internetowego, który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby? Nie szukaj dalej niż Portal w Sieci! Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe. Portal w Sieci to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Fujifilm

  Fujifilm i 4 jego nowe projekty aparatów

  Dlaczego lodówka nie trzyma temperatury? | Północ.pl

  6 Powodów dlaczego lodówka nie trzyma temperatury?