Wyświetlacze HUD w samochodzie
Motoryzacja

Wyświetlacze HUD w samochodzie

Realty Tech dla HUD. Poza garstką luksusowych pojazdów z najwyższej półki, wyświetlacze head-up nie rozwinęły się zbytnio w ciągu ostatnich 20 lat – aż do teraz.

Ponieważ systemy tradycyjnie były drogie, nieporęczne i zajmowały wiele kluczowych miejsc na desce rozdzielczej, ograniczono je do wyświetlania tylko kilku kluczowych informacji związanych z prędkością, nawigacją i multimediami.

Co to jest AR HUD?

AR HUD umożliwia pojazdom przekazywanie większej ilości informacji niż tradycyjna deska rozdzielcza. Na przykład system może wskazywać, w jaki sposób samochód interpretuje otoczenie, wyczuwa niebezpieczeństwa, planuje trasy, komunikuje się z innymi technologiami i uruchamia ADAS.

Istnieją trzy rodzaje HUDów. Obecnie dostępne modele standardowe mogą wyświetlać informacje z deski rozdzielczej przed przednią szybą lub w polu widzenia kierowcy. Dzięki temu ludzie zdobywają przydatną wiedzę o stanie dróg i pojazdów bez odrywania wzroku od ruchu ulicznego.

Ale potrzeba ograniczenia rozproszenia uwagi kierowcy poprzez umieszczanie większej ilości informacji bezpośrednio przed jego oczami była potężna, a lata prac rozwojowych na targach CES 2023 eksplodują, a wielu producentów OEM i dostawców obiecuje znacznie ulepszone interfejsy użytkownika w ciągu roku lub dwóch.

HUD w BMW

HUD w elektrycznym pojeździe BMW Neue Klasse z 25 roku rozciąga się na całą przednią szybę i jest wyraźnie elementem premium. Jednak wielu dostawców ogłasza sprzęt, oprogramowanie i czujniki, dzięki którym systemy HUD staną się rzeczywistością w bardziej popularnych pojazdach.

Harman, spółka zależna giganta technologicznego Samsunga, jest jedną z takich firm.

Na targach CES firma Harman ogłosiła swój produkt Ready Vision, który, jak twierdzi, jest zestawem sprzętu i oprogramowania rozszerzonej rzeczywistości oraz hud w samochodzie, zaprojektowanych w celu zwiększenia bezpieczeństwa i świadomości kierowcy.

Rzecznik mówi, że oprogramowanie AR Ready Vision integruje się z czujnikami pojazdu, aby dostarczać wciągające alerty dźwiękowe i wizualne, które dostarczają kierowcy krytycznej wiedzy i informacji, w sposób terminowy i nieinwazyjny.

Ready Vision i świat cyfrowy

Sprzęt i oprogramowanie AR HUD

Firma twierdzi, że Ready Vision łączy świat fizyczny i cyfrowy, wyświetlając intuicyjne szczegółowe wskazówki na przedniej szybie, aby pomóc kierowcy w lepszym poznaniu. Wykorzystuje również widzenie komputerowe i uczenie maszynowe do wykrywania obiektów 3D w celu dostarczania kierowcy nieinwazyjnych ostrzeżeń o kolizjach, martwych punktach, zjechaniu z pasa ruchu, asystenta zmiany pasa ruchu i stref niskiej prędkości z dużą precyzją.

Zobacz również: Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2023

„Ta premiera jest kluczowym elementem misji firmy Harman polegającej na zwiększaniu bezpieczeństwa kierowców, pasażerów i pieszych, przy jednoczesnym kultywowaniu przełomowych doświadczeń w kabinie” — mówi Armin Prommersberger, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktem w firmie Harman International.

„Ready Vision rozwiązuje kluczowe wyzwania branżowe związane z bezpieczeństwem kierowcy, pomagając kierowcom lepiej zrozumieć otoczenie i umożliwiając skoncentrowaną podróż z oczami skierowanymi do przodu. Nasz nowy produkt zapewnia kierowcy dostęp do właściwych informacji we właściwym czasie, nawet w najbardziej nieznanych scenariuszach jazdy, dzięki czemu czas spędzony na drodze jest bardziej intuicyjny i bezpieczny”.

Ready Vision to część długiej listy nowych produktów prezentowanych przez firmę na targach CES. Harman twierdzi, że wszystkie są gotowe do drogi i udowodniły, że zapewniają fascynujące wrażenia w kabinie.

Każdy produkt został zaprojektowany do niezależnej pracy, aby zapewnić określone korzyści w zakresie bezpieczeństwa pojazdu, dobrego samopoczucia i łączności, ale są także elementami składowymi, które można zintegrować z innymi produktami firmy Harman, aby uzyskać lepsze wrażenia.

Ready Vision kompatybilny z Ready Care

Na przykład firma twierdzi, że Ready Vision jest kompatybilny z technologiami Ready Care, które oferują rozszerzoną świadomość sytuacyjną dzięki ulepszonym alarmom audiowizualnym w przypadku wykrycia rozproszenia uwagi kierowcy.

Zobacz również: 2024 Jaguar F-Pace tworzy standardowe wyposażenie

Kluczowe cechy Ready Vision: Sprzęt i oprogramowanie AR HUD

Harman twierdzi, że konstrukcja sprzętu zapewnia duże pole widzenia, dużą wirtualną głębię, optymalne pole widzenia i wysoką jasność przy kompaktowej objętości opakowania i bezklinowej konstrukcji przedniej szyby, co według firmy zapewnia producentom OEM znaczne oszczędności. Dostępne są dwie opcje rozmiaru.

Oprogramowanie AR obejmuje sztuczną inteligencję i platformę programową opartą na uczeniu maszynowym, która integruje się z wizją komputerową w celu wyświetlania właściwych informacji we właściwym czasie z niskimi opóźnieniami w celu wykrywania obiektów 3D w czasie rzeczywistym jak i hud w grach.

System nadaje również priorytet wyświetlaniu odpowiednich obiektów, nie zasłaniając kierowcy widoku, a oprogramowanie AR integruje wiele czujników, takich jak nawigacja, ADAS i mikrofony, aby tworzyć inteligentne i aktualne alerty wizualne i dźwiękowe.

Ready Vision uwzględnia również dźwięk kierunkowy i przestrzenny firmy Harman w swojej platformie oprogramowania, aby poprawić percepcję kierowcy i wspierać jego zdolność do szybszego reagowania na zagrożenia.

Podobne Tematy

Jak producent myjni bezdotykowych zdobył miano lidera

Redakcja PortalwSieci.pl

Hipersamochód Venom F5 „Revolution”.

Redakcja PortalwSieci.pl

2024 BMW M3 CS. Wszystko co musisz wiedzieć

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz