Dlaczego prototyp PCB jest niezbędny w każdym urządzeniu elektronicznym
Technika

Dlaczego prototyp PCB jest niezbędny w każdym urządzeniu elektronicznym?

Produkcja elektroniki wiąże się z ryzykiem biznesowym, które warto redukować przy każdej sposobności. Jednym z rozwiązań, które pozwala na ograniczenie kosztów wypuszczenia urządzenia na rynek, jest prototypowanie płytek PCB. Dlaczego jest to niezbędne działanie podczas realizacji projektu elektronicznego? Jak wybrać firmę, która stworzy prototyp obwodu drukowanego? 

Weryfikacja projektu

Obwód drukowany jest podstawą dla różnorodnych elementów, np. mikroprocesorów, układów scalonych czy kondensatorów. Ich ułożenie i poprawne działanie na prototypie PCB umożliwia weryfikację projektu przed przejściem do seryjnej produkcji. Prototyp pozwala sprawdzić założenia projektowe PCB, czyli m.in. poprawność układu ścieżek oraz rozmieszczenie elementów, co determinuje funkcjonalność finalnego urządzenia. Identyfikacja ewentualnych błędów w działaniu umożliwia szybką aktualizację projektu i wprowadzenie niezbędnych poprawek przez zamawiającego. Ponadto z prototypem płytki PCB można przeprowadzić testy wydajnościowe i identyfikować obszary wymagające optymalizacji. 

Minimalizowanie ryzyka biznesowego

Prototypowanie płytek PCB pozwala zapobiec kosztownym błędom na etapie produkcji masowej. Wprowadzenie wadliwego urządzenia, które nie spełnia oczekiwań kontrahentów lub klientów, to ogromne zagrożenie. Firmy muszą wówczas nie tylko ponieść koszty przeprojektowania urządzenia i wycofania wadliwych urządzeń z rynku, ale także mierzą się ze stratami wizerunkowymi. W branży elektronicznej czas realizacji zleceń jest niezwykle ważny – prototypowanie płytek PCB pozwala na przyspieszenie wdrożenia w pełni funkcjonalnego urządzenia na rynek. 

Prototyp TSka w Techno-Service S.A. TS PCB

W ramach naszej oferty w Techno-Service S.A. TS PCB proponujemy klientom rozwiązania minimalizujące ryzyko biznesowe, które pozwalają jednocześnie na weryfikację założeń projektowych. W serii prototypowej TSka wykorzystujemy laminat bazowy FR4 o grubości 1 mm i 1,55 mm. FR4 to uniwersalny, termoutwardzalny laminat epoksydowy, który jest wzmocniony włóknem szklanym. Stosuje się go do produkcji układów elektronicznych pracujących z częstotliwościami do 0,5 GHz. 

Poza tym w Techno-Service S.A. TS PCB proponujemy szybkie terminy realizacji. W przypadku obwodów jednostronnych i dwustronnych oferujemy czterodniowe lub siedmiodniowe terminy realizacji. Jeśli nasz klient jest zainteresowany prototypem obwodu wielowarstwowego, to proponujemy mu termin pięciodniowy lub dziewięciodniowy. 

Decyzja o produkcji serii prototypowej jest podstawą procesu projektowania każdego urządzenia elektronicznego. Pozwala na weryfikację założeń, testowanie funkcjonalności, optymalizację wydajności i jakości produktu, a także zapobieganie kosztownym błędom. Dzięki prototypowaniu obwodów drukowanych w Techno-Service S.A. TS PCB można efektywnie przygotować się do produkcji masowej.

Podobne Tematy

Taśmy transportujące – rodzaje i zastosowanie

Redakcja PortalwSieci.pl

Nowy aparat? Zrób 8 rzeczy gdy go kupisz

Redakcja PortalwSieci.pl

Innowacyjne rozwiązania taśm modularnych: Technologia, która zmienia sposób transportu

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz