children dream
Poradniki

5 rzeczy, które powinien mieć każdy pokój dziecięcy

Łóżeczko i szafa to podstawowe wyposażenie każdego pokoju dziecięcego. Ale czego jeszcze potrzebuje pokój Twojego dziecka, aby był naprawdę kompletny? I nie mamy na myśli mnóstwa zabawek, które nieuchronnie gromadzą się z czasem. Od mebli do pokoju dziecięcego i praktycznych pomocników po wskazówki dotyczące dekoracji: podpowiemy Ci najważniejsze rzeczy, których nie powinno zabraknąć w pokoju dziecięcym.

 pokój dziecięcy

Czytelniczy Kącik Z Półką Na Książki

Nawet w czasach tabletów i Kindle porządna kolekcja kolorowych książeczek dla dzieci to absolutna podstawa. Bo nie ma nic przyjemniejszego niż wspólne odkrywanie światów między okładkami książek. Aby Twoje dziecko mogło przeglądać swoje książeczki z obrazkami bez Ciebie, powinny one być przechowywane na dostępnej wysokości – dla bardzo małych dzieci najlepiej, aby były dobrze widoczne okładką do przodu, ponieważ znacznie ułatwia to znalezienie i wybierz odpowiednią książkę. Zwłaszcza jeśli maluch nadal śpi w łóżeczku, przytulny kącik do czytania tuż przy półce z książkami to konieczność. Czy to z materacami, stertami poduszek, czy jako kącik do czytania w tipi – nawet mali ludzie lubią się naprawdę wygodnie rozgościć podczas czytania książek.

6 Powodów dlaczego lodówka nie trzyma temperatury?

Własne biurko

Nigdy nie jest się za małym na własne biurko, bo nawet najmłodsi wyrabiają i malują z wielkim zapałem. Najlepiej robić to przy odpowiednio małym stoliku, ponieważ dziecko może samodzielnie dosięgnąć przyborów do malowania i rękodzieła – a po odrobinie wprawy może je później samodzielnie odłożyć. Przejrzyście i praktycznie ustaw małą przestrzeń do pracy dziecka, tak aby wszystko było w zasięgu ręki i nic nie przeszkadzało. Pociągnięcia pędzlem i inne ślady kreatywnych popołudni znikają bez śladu na wytrzymałym i łatwym do wycierania komputerze stacjonarnym.

Zobacz również: 8 Zalet i wady joggingu

Siedzisko Dla Dorosłych

Może siedzisz naturalnie i lubisz siedzieć na podłodze w pokoju dziecięcym – ale co z dziadkami? Wygodny fotel lub przynajmniej tapicerowane krzesło zaprasza i ułatwia starszemu pokoleniu wspólne przebywanie w pokój dziecka.

Kosze na zabawki i opcje przechowywania

To niewiarygodne, jak szybko rosną klocki, pociągi i przytulanki. Aby móc utrzymać porządek w pokoju dziecięcym, każda zabawka potrzebuje stałego miejsca. Drobne pamiątki po znajomych i bliskich czy niespodzianki z dziecięcych urodzin też trzeba gdzieś schować, w przeciwnym razie należy spodziewać się chaosu. Stabilne kosze na zabawki nadają się do większych zabawek systemowych, takich jak pociągi lub akcesoria dla lalek.

Dekoracja

Obrazki, jaskrawe kolory czy dzikie wzory – pokój dziecięcy jest do tego odpowiednim miejscem, bo w końcu Twoje pociechy powinny czuć się tu naprawdę dobrze.

Podobne Tematy

Czy Fotowoltaika się opłaca? 5 sposobów finansowania

Redakcja PortalwSieci.pl

Długi spadkowe – kto ponosi za nie odpowiedzialność?

Redakcja PortalwSieci.pl

Czy szelki bezuciskowe dla psa to dobry wybór?

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz