5 03 2020
PoradnikiKomputer

Web designing w 2023. Agencja interaktywna radzi

Zastanawiasz się, dlaczego Twoja firma powinna mieć nowoczesną stronę internetową? Dzięki temu dotrzesz do klientów, co wpłynie na wyniki sprzedaży. Web designing nieustannie się rozwija, dlatego warto śledzić trendy. Pamiętaj, żeby regularnie aktualizować witrynę, w ten sposób nie dasz się wyprzedzić konkurencji. Podpowiadamy, jak zaprojektować stronę przyjazną dla użytkowników i wyszukiwarek!

Responsywność to podstawa

Każda agencja interaktywna, która projektuje strony www, z pewnością podkreśli, żeby zadbać o responsywność (RWD) strony. Każda dobrze zbudowana witryna powinna się dostosować do wszystkich rozmiarów okna przeglądarki. Dzięki temu strona internetowa prezentuje się idealnie zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na smartfonie, laptopie, czy tablecie. Niedostosowanie strony pod kątem RWD może przyczynić się do wysokiego wskaźnika odrzuceń, co z kolei nie pomoże w budowaniu dobrej widoczności w wynikach wyszukiwania.

Asymetryczny web designing

Do niedawna web designing rządził się pewnymi zasadami, obecnie coraz częściej stosuje się asymetrię. W tym przypadku poszczególne elementy układu są nierówno rozmieszczone, dzięki czemu wzbudzają zainteresowanie użytkowników. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić, w przeciwnym razie witryna stanie się mało funkcjonalna. Upewnij się, że kolory, fronty i inne elementy są spójne, dzięki czemu poprawisz wrażenia użytkownika.

Interim e-Commerce Manager – kim jest?

Web designing a minimalizm

Minimalistyczny web designing sprawia, że treści są bardziej czytelne i przejrzyste, dodatkowo przyspiesza czas ładowania strony. Design ułatwia użytkownikom poruszanie się po stronie i wyszukiwanie informacji. Należy jednak podkreślić, że istnieje cienka granica między minimalizmem a brutalizmem, na który coraz częściej decydują się agencje interaktywne. W tym przypadku stawia się nie tylko na prosty design, lecz także optymalizację kodu CSS i unikanie rozbudowanych bibliotek.

Warto zaznaczyć, że minimalistyczny web designing nie wyklucza stosowania żywych kolorów. Aby nieco ożywić witrynę, możesz wybrać jeden nasycony odcień i używać go przy projektowaniu przycisków, czy CTA (call to action – wezwania do działania). Dzięki temu strona wyróżni się na tle konkurencji, a przy okazji sygnalizujesz użytkownikom kluczowe obszary swojej działalności.

Tryb ciemny

Wśród najważniejszych trendów w web designing na 2023 r znalazł się tryb ciemny. Wielu użytkowników twierdzi, że ciemne tło wygląda znacznie lepiej niż jasny motyw. Wspomniany tryb pozwala wydłużyć czas pracy urządzenia z wyświetlaczem OLED, jednocześnie mniej męczy wzrok. Agencje interaktywne reklamowe zalecają jednak wybór grafitowego motywu, zamiast czystej czerni, ponieważ w zestawieniu z jasnym frontem, może zmniejszyć czytelność treści. Ponadto należy sprawdzić, czy obrazy i inne elementy wizualne prezentują się tak dobrze, jak w przypadku jasnego trybu.

Modele 3D – nadaj stronie efekt WOW

Ten trend utrzymuje się już kilka lat i pozwala błyskawicznie ożywić stronę. Nie tylko zapobiegnie wrażeniu płaskiej witryny, lecz także pomoże zatrzymać użytkowników na dłużej. Każda agencja interaktywna zajmująca się profesjonalnie budową stron www wie, że grafika i animacje 3D wyglądają niesamowicie. Nowoczesny web designing łączy estetykę z funkcjonalnością, dzięki czemu skłania odbiorców do zaangażowania.

Nie da się jednak przewidzieć, czy wspomniane trendy będą obowiązywały przez cały rok. Web designing zmienia się błyskawicznie, dlatego warto na bieżąco śledzić działania konkurencji. Zastanawiasz się, co zrobić, żeby strona spełniała potrzeby użytkowników? Skorzystaj z usług doświadczonej agencji interaktywnej tworzącej najlepsze strony internetowe!

Podobne Tematy

Kwiaty na balkonie – jak o nie dbać?

Redakcja PortalwSieci.pl

Zarządzanie magazynem: Sekrety efektywnej logistyki

Redakcja PortalwSieci.pl

Czy Fotowoltaika się opłaca? 5 sposobów finansowania

Redakcja PortalwSieci.pl

1 komentarz

Avatar of kotek133
kotek133 1 kwietnia, 2023 at 11:54 am

W dzisiejszych czasach każda firma powinna mieć swoją stronę.
Dużo ciekawych wskazówek.

Reply

Dodaj Komentarz