w

Oświadczyny w Boże Narodzenie – pierścionek zaręczynowy pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia same w sobie są niezwykle magiczne i klimatyczne, spędzone najczęściej w gronie rodziny i bliskich. Nic dziwnego, że to właśnie w tym czasie planujesz oświadczyć się swojej ukochanej. Podpowiadamy zatem, jak zapewnić wyjątkową oprawę tej podniosłej chwili, a także by pierścionek zaręczynowy spod choinki zagościł na stałe na palcu Twojej wybranki.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego to poważna sprawa, której nie powinno się odkładać na ostatnią chwilę. Spróbuj wcześniej dowiedzieć się, jak wygląda wymarzony i wyśniony model Twojej wybranki. Możesz subtelnie ją podpytać lub poprosić o pomoc jej przyjaciółki bądź najbliższą rodzinę. Zwróć przede wszystkim uwagę, jaką biżuterię preferuje na co dzień, czy chętnie wybiera żółte złoto, a może woli białe.

Najbardziej klasycznym i ponadczasowym pierścionkiem zaręczynowym jest ten z jednym kamieniem. Wcale nie musi to być biały diament, lecz na przykład czerwony rubin, niebieskawy topaz czy granatowy wręcz szafir. Nieco bardziej zdobną alternatywą są między innymi pierścionki zaręczynowe, które poza głównym kamieniem, mają też mniejsze, umiejscowione po jego bokach. Właściwie propozycji jest tak wiele, że nikt nie powinien mieć problemu z wybraniem idealnego modelu.

Gdzie schować pierścionek zaręczynowy?

Oświadczyny w Boże Narodzenie - pierścionek zaręczynowy pod choinkę

Oświadczyny w święta Bożego Narodzenia będą niezwykle klimatyczne, jeśli w trakcie uroczystej kolacji bądź łamania się opłatkiem klękniesz i poprosisz ukochaną o rękę. Pierścionek zaręczynowy możesz umieścić w klasycznym pudełeczku albo z motywem bombki, dzwoneczka czy choinki, co jeszcze lepiej wpisze się w charakter tej chwili. Szukasz czegoś zaskakującego i nieoczywistego? Mamy trzy pomysły!

Wykorzystaj jemiołę

Zaręczyny pod jemiołą? Dlaczego nie! Pierścionek zaręczynowy lub całe pudełeczko możesz przywiązać ozdobną wstążką do gałązki jemioły. Wówczas, po tradycyjnym pocałunku pod jemiołą, mającym przynieść szczęście w związku oraz płodność, poproś przyszłą narzeczoną, by spojrzała w górę. Ty w tym czasie klękasz i wypowiadasz najważniejsze pytanie.

Ukryj w choinkowej bombce

Druga propozycja to schowanie pierścionka zaręczynowego do… bombki i zawieszenie jej na choince. Otwierane pudełeczko w tym kształcie bez problemu kupisz w sieci. Gdy już drzewko będzie piękne przystrojone, poproś ukochaną o podejście oraz sprawdzenie, co kryje się w specjalnie przygotowanej bombce. Po tym, jak otworzy wieczko, wiesz już, co masz robić.

Pudełko w pudełku i jeszcze w kolejnym

Na koniec zostawiliśmy pomysł z umieszczeniem pierścionka zaręczynowego w kilku pudełkach. Twoja wybranka pomyśli, że dostanie duży prezent, a w środku znajdzie kolejne pudełko i jeszcze jedno, i jeszcze mniejsze, aż dojdzie do tego właściwego. Gdy to się stanie, klęknij przed nią i poproś o rękę. Możesz jeszcze bardziej ją zaskoczyć, umieszczając pierścionek zaręczynowy w całkowicie nieromantycznym pudełku.

Na który palec założyć pierścionek zaręczynowy, na które kolano klękać? Krótki przewodnik

Pierścionek zaręczynowy jest, pudełeczko i cała koncepcja jest, pozostaje tylko wykonanie. Przyjęło się, że podczas kulminacyjnego momentu klękasz, przy czym nie ma znaczenia, na które kolano. Mężczyźni najczęściej wybierają prawe jako dominujące. Symboliczne jest samo klękanie. Ponadto przemyśl też wcześniej, co chciałbyś powiedzieć i nie przejmuj się, jeśli wzruszenie odejmie Ci mowę.

Natomiast już po usłyszeniu magicznego „tak” włóż pierścionek zaręczynowy na palec. Duży ich wybór, zarówno w żółtym, jak i białym złocie, cyrkoniami, diamentami oraz kamieniami szlachetnymi znajdziesz on-line. Tu rodzi się jednak pytanie, na który palec założyć pierścionek? W Polsce, do czasu ślubu, kobiety nakładają go na serdeczny palec prawej dłoni, a później noszą razem z obrączką lub przekładają na lewą dłoń.

Wiesz już wszystko, teraz tylko pozostaje zakup pierścionka zaręczynowego, wybór pudełeczka oraz samego sposobu oświadczyn i oczekiwanie na ten wielki dzień. Wbrew pozorom nadejdzie on szybciej niż się spodziewasz!

Informacje i pomysły przedstawione w artykule zebraliśmy wspólnie ze sklepem internetowym Marko.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Napisane przez Redakcja PortalwSieci.pl

    Szukasz kompleksowego portalu internetowego, który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby? Nie szukaj dalej niż Portal w Sieci! Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe. Portal w Sieci to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

    Koniki na Patyku a rozwój zdolności dzieci

    Antyperspiranty dla mężczyzn: Jakie składniki gwarantują najdłuższą ochronę?