adobestock 434421641
Motoryzacja

Jak producent myjni bezdotykowych zdobył miano lidera

Chyba już nikt nie wyobraża sobie życia bez myjni bezdotykowych. To funkcjonalne, wygodnie i cenione rozwiązanie przez każdego właściciela samochodu, ale nie każdy wie, że jest to też biznes, który może przynieść wymierne korzyści. Jak stać się właścicielem myjni i zacząć zarabiać?

Myjnia bezdotykowa – od czego zacząć?

Żeby zacząć trzeba przede wszystkim dysponować miejscem – działką, na której powstanie cała niezbędna infrastruktura. Dla rozwoju i prowadzenia biznesu nie bez znaczenia będzie też lokalizacja. Im lepsza, znajdująca się np. przy głównych trasach, tym większa szansa na to, że biznes szybciej zacznie generować przychody. Najważniejsza jest jednak renoma, bo nawet myjnie zlokalizowane w pozornie mniej atrakcyjnych miejscach mogą stać się dochodowym biznesem, chociaż często wymaga to czasu oraz odpowiedniej reklamy.

Myjnia bezdotykowa – kwestie prawne

Przed rozpoczęciem inwestycji należy pamiętać, że uruchomienie myjni wymaga nie tylko wyboru działki oraz doboru odpowiedniego sprzętu, ale także uzyskania odpowiednich zezwoleń. Podstawą jest uzyskanie zgody organów zarządzających zagospodarowaniem przestrzennym, w zależności od lokalizacji jest to prezydent miasta lub wójt. Konieczne będą też pozwolenia środowiskowe i wodnoprawne. Dlaczego? Ponieważ myjnia jest specyficzną działalnością, w efekcie której generowane są odpady (w postaci ścieków). Osobną kwestią są też regulacje prawa podatkowego.

Inwestycja, czyli co będzie niezbędne

Pokonując wszystkie formalno-prawne i lokalizacyjne obowiązki można zacząć planować inwestycję. Żeby otworzyć myjnię potrzebny będzie odpowiedni sprzęt. Budowa myjni bezdotykowej wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów, takich redconst.pl – producenta myjni bezdotykowych.

W praktyce wysokość kosztów, jakie należy ponieść przed uruchomieniem biznesu może być różny. Konieczna jest zatem indywidualna analiza, w której poza lokalizacją uwzględnia się także czynniki, takie jak: rodzaj i wielkość myjni, jej wyposażenie. Koszty inwestycyjne nie należą do małych, jednak w wielu przypadkach, przy dobrze zaplanowanej inwestycji mogą zwrócić się dość szybko. Decyzji nie można podejmować jednak zbyt pochopnie, powinna zostać poprzedzona odpowiednią analizą rynku i konkurencji, ważne jest ocenienie czy przyniesie ona oczekiwany zysk.

Podobne Tematy

Wyświetlacze HUD w samochodzie

Redakcja PortalwSieci.pl

Transport drogowy w Polsce

Ubezpieczenia OC i AC dla młodych kierowców. Jak znaleźć korzystne warunki?

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz