shutterstock 2111458415
Zdrowie

Nadmorski klimat, pyszna kuchnia, komfortowe apartamenty. Krynica Morska i jej zimowe atrakcje

Krynica Morska to jedno z najmniejszych miast w Polsce pod względem liczby ludności – położona na Mierzei Wiślanej, otoczona zawsze zielonym lasem sosnowo-bukowym oraz wodami Bałtyku jest jednocześnie bardzo popularnym ośrodkiem turystycznym. Warto pamiętać, że nie tylko latem na gości czekają tam komfortowe, nowoczesne apartamenty – Krynica Morska w zimowe miesiące również jest miejscowością polecaną na urlop.

Krynica Morska jest miastem z ciekawą, sięgającą XII w. historią – przez wieki należała m.in. do zakonu krzyżackiego, była wsią pod władaniem Gdańska, a później Elbląga. Swój obecny kształt zyskała w 1991 r. – wtedy to połączono wsie Krynica Morska, Nowa Karczma i Przebrno, tworząc z nich miasto pod nazwą Krynica Morska.

Ogromnym atutem Krynicy Morskiej, mającym wpływ na popularność turystyczną miasteczka, jest jego położenie – na malowniczej Mierzei Wiślanej, w otoczeniu wód Bałtyku i zawsze zielonego lasu sosnowo-bukowego. Cały lądowy obszar Krynicy Morskiej znajduje się w parku krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”, a dodatkowo miasteczko ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Znajdują się tam m.in. komfortowe apartamenty Krynica Morska. Miejscowość jest dzięki nim chętnie wybieranym miejscem na urlop.

Należy również pamiętać, że nie tylko latem warto tam wynająć nowoczesne apartamenty przy plaży Krynica Morska. To malownicze miejsce zachęca bowiem do wypoczynku również zimą.

Apartamenty Krynica Morska – zimowe spacery brzegiem morza

Krynica Morska poza sezonem przyciąga przede wszystkim miłośników spokojnych, długich spacerów brzegiem morza. Jesienią i zimą, gdy częściej występują sztormy, powietrze nad Bałtykiem jest szczególnie nasycone jodem, korzystnie wpływającym m.in. na układ oddechowy. Można więc wtedy połączyć przyjemne z pożytecznym i podczas urlopu jednocześnie zadbać o zdrowie.

Jesienno-zimowe spacery po Krynicy mogą obejmować zarówno ciągnące się kilometrami plaże, jak i tamtejszy port jachtowy i rybacki, molo, a także promenadę znajdującą się w centrum miasteczka. Przy tej okazji warto zajrzeć np. do zabytkowego kościoła parafialnego, na ulicę Teleexpressu albo zrobić sobie zdjęcie przy Pomniku Pierwszych Osadników lub przy Ławeczce Zakochanych. W spokoju i bez tłumu wczasowiczów można lepiej poznać najpiękniejsze zakątki Krynicy Morskiej.

Krynica Morska – apartament niedaleko Muzeum Przyrodniczego

Planując urlop w Krynicy Morskiej poza sezonem, nie można pominąć jednego z najciekawszych miejsc w tym niewielkim kurorcie – mowa o Muzeum Przyrodniczym, które ma w swoich zbiorach ponad 300 gatunków zwierząt z Polski oraz całego świata. Co ciekawe, większość spreparowanych okazów została zebrana z plaży po sztormach lub pochodzi z wypadków i innych zdarzeń losowych. Preparacją zwierząt zajmują się specjaliści – dzięki temu eksponaty wyglądają jak żywe.

A co konkretnie można zobaczyć w muzeum? Otóż podzielono je na cztery sale, które noszą nazwy „Mierzeja Wiślana”, „Afryka”, „Motyle Polski” i „Jelenie świata”. Są tam zwierzęta i ptaki powszechnie występujące w regionie, podziwiać można kolekcję polskich motyli, okazy jeleni oraz ich poroży, a także zwierzęta afrykańskie – antylopy, gazele i bawoły.

Apartament przy plaży – Krynica Morska od kuchni

Wynajmując apartamenty nad morzem w Krynicy Morskiej również w okresie jesienno-zimowym, warto skorzystać z ofert miejscowych restauracji i spróbować lokalnych dań. Oczywiście nad Bałtykiem królują ryby – w postaci aromatycznej zupy rybnej, śledzi w różnej postaci, galaret rybnych i ryb smażonych, szczególnie takich jak flądra, dorsz, sola czy turbot. Do tego jeszcze grzane wino albo herbata z imbirem i nawet najchłodniejszy wieczór nad morzem stanie się przyjemny!

Dla osób, które lubią ciszę i spokój, wyjazd nad Bałtyk – np. do Krynicy Morskiej – poza sezonem letnim może być naprawdę atrakcyjny. Zamiast opalania i kąpieli w morzu można wówczas godzinami spacerować po plaży i podziwiać piękno wybrzeża.

Podobne Tematy

Sardynki – Najlepsze i jedne z najzdrowszych ryb

Redakcja PortalwSieci.pl

Makaron, daktyle, kombucha – kapitalne dodatki do zróżnicowanej diety

Redakcja PortalwSieci.pl

Holter EKG – jakie choroby może wykryć?

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz