jak spakowac sie do przeprowadzki
DomPoradniki

W co się spakować podczas przeprowadzki – 8 sposobów

Pakowanie to etap przeprowadzki, który przez większość jest znienawidzony. Mało kto lubi rozdzielać i zabezpieczać swoje rzeczy na czas przenosin. Proces wymaga planowania, porządków, dokładnego owijania delikatnych przedmiotów i wielu innych mało przyjemnych czynności. Jednak pakowanie wcale nie musi być uciążliwe, ani długotrwałe, jeżeli tylko poznamy kilka trików. Aby ułatwić wszystkim to zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik. Zapraszamy do lektury.

Sposób 1: Nie kupuj, kartony i pudła pożycz lub odbierz ze sklepu

Nie da się ukryć, że do pakowania potrzebujemy dużej ilości kartonów różnej wielkości. Ich zakup może nas słono kosztować, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że po kilku dniach je wyrzucimy. Nie jest to również zbyt ekologiczne rozwiązanie. Dlatego polecamy pudła i kartony pożyczyć – od znajomych, sąsiadów bądź też wziąć za darmo lub niewielką opłatą ze sklepów (spożywczych, z wyposażeniem wnętrz, meblowych). Jeszcze innym pomysłem jest poszukanie na grupach lokalnych typu „oddam za darmo”, „zero waste”.

Sposób 2: Wykorzystaj swoje walizki

W każdym domu znajdziemy jakieś walizki, torby na siłownie, duże torebki –  wszystkie te rzeczy będą doskonałe do spakowania części z naszych ubrań czy drobiazgów. Nie ma sensu, by przewozić te torby puste. Zdecydowanie lepiej wykorzystać je jako formę „pudełka”. Co więcej, walizki bardzo dobrze zabezpieczą nawet delikatne drobiazgi, bez problemu więc możemy wykorzystać je do spakowania szkła, porcelany czy wartościowych gadżetów.

Sposób 3: Wykorzystaj worki próżniowe

Trikiem, który przyda się do pakowania odzieży, pościeli, ręczników jest wykorzystanie worków próżniowych. Są to torby, do których możemy włożyć tekstylia, szczególnie te zajmujące sporo miejsca. Po ich zapakowaniu do torby, z pomocą odkurzacza (najczęściej) odsysamy zbędne powietrze. Dzięki temu objętość naszych rzeczy zmniejszy się kilkukrotnie. Dużo łatwiej będzie nam więc je dalej zapakować, np. do walizki czy pudełka.

Sposób 4: Sięgnij po grube worki na śmieci

Worki na śmieci, szczególnie te duże, powyżej 100 litrów, są wystarczająco grube, by posłużyć jako przedmiot do transportu. W takie worki możemy zapakować nie tylko ubrania i inne tekstylia. Co jeszcze da się w nich przewieźć? Przede wszystkim niezbyt ciężkie i na pewno niedelikatne przedmioty. Polecamy za to wkładanie do worków na śmieci kosmetyków, gazet, przyborów kuchennych (tych nie ze szkła i nie z ceramiki), żywności.

Sposób 5: Pakuj delikatne przedmioty w tekstylia i odzież

Fajnym trikiem, by zaoszczędzić na folii bąbelkowej i gazetach do zabezpieczania różnych przedmiotów, jest wykorzystanie do tego naszej odzieży czy tekstyliów typu ręczniki, ścierki. Będzie to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, a do tego zmniejszymy od razu ilość rzeczy, które musimy przewieźć. W ten sposób możemy spokojnie zapakować talerze, kubki, delikatne przedmioty, gadżety, a także wszystko, co tylko wymyślimy.

Sposób 6: Wykorzystaj papier pakowy

Papier pakowy, szary papier – to dostępny w każdym sklepie papierniczym, tani produkt w dużych arkuszach, który warto wykorzystać podczas pakowania naszych rzeczy. Jest dość sztywny i gruby, dzięki czemu dobrze zabezpieczy nasze przedmioty przed zarysowaniem, zabrudzeniem czy też potłuczeniem. Papier pakowy warto mieć również do wzmocnienia pudełek bądź końcowego owinięcia gotowych już paczek.

Sposób 7: Oddaj pakowanie w ręce ekipy przeprowadzkowej

Najwięcej przydatnych podczas pakowania trików znają specjaliści z firmy przeprowadzkowej, dlatego warto skorzystać z ich usług, niezależnie od tego, czy do spakowania mamy jeden pokój, czy cały dom. Decydując się na to rozwiązanie, nie tylko nie będziemy musieli kupować dodatkowych materiałów do pakowania, ale również uzyskamy pomoc w samym pakowaniu. Jeśli zależy nam na czasie i cenimy sobie wysoki komfort bądź też chcemy zmniejszyć koszty przeprowadzki, to powinniśmy skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej.

Sposób 8: Sięgnij po skrzynki

Do przewiezienia ciężkich przedmiotów wykorzystanie pudełek może być niewystarczające. Chwilami także niebezpieczne, ponieważ ryzykujemy „rozłożeniem” się pojemnika podczas noszenia. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej będzie sięgnąć po skrzynki. Możemy dostać takie składane w sklepach budowlanych, albo też wykorzystać drewniane skrzynki dostępne w sklepach spożywczych, szczególnie tych małych, niesieciówkowych.

Jak nie pakować naszych rzeczy podczas przeprowadzki?

Wiemy już, jak postępować, by bezpiecznie i mądrze spakować nasze rzeczy w czasie zmiany miejsca zamieszkania. Powinniśmy również poznać kilka czynności, których absolutnie należy unikać:

  • stosowania cienkich, niedostosowanych do ciężaru wyposażenia pudełek, które nie utrzymałyby ciężaru przewożonych rzeczy;
  • niezabezpieczania dodatkowo spodów pudeł, przez co mogłyby się popsuć w czasie przeprowadzki i doprowadzić do rozsypania się umieszczonych w nich drobiazgów;
  • pakowania rzeczy do przewożonych mebli – choć wydawałoby się to dobrym pomysłem, nie jest polecane, ponieważ ciężko będzie je przenosić.
9k=Stopka autorska
Artykuł został przygotowany przy współpracy z Transpec Przeprowadzki, firmą świadczącą usługi z branż Transport i Przeprowadzki, działającą na terenie Krakowa i Małopolski

Podobne Tematy

Jak prawidłowo czyścić i konserwować markizy tarasowe? 7 zasad

Redakcja PortalwSieci.pl

Kiedy Najlepiej Montować Klimatyzację

Redakcja PortalwSieci.pl

7 pomysłów na motyw przewodni wesela w zimie

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz