w

Grudnik – Domowy nawóz zrobisz w 5 minut

Grudnik często bywa nazywany kaktusem Bożego Narodzenia. Nie bez powodu – to właśnie przed świętami najchętniej kupujemy roślinę. Szlumbergera pochodzi z tropikalnych lasów deszczowych Brazylii. Jako epifit porasta skały i drzewa – pędy wyrastają kępiasto, tworząc niewielkich rozmiarów krzaczki.

Grudnik posiada ponad 200 odmian uprawnych, a każda z nich kwitnie zimą. Kwiaty mają kształt długich dzwonków i wyrastają z areoli na wierzchołku najmłodszego członu. Występują w różnych odcieniach różu, czerwieni czy fioletu. Mogą też być pomarańczowe i białe.

Zobacz również: Top 10 najwyższych kobiet na świecie

Grudnik zazwyczaj kwitnie dwa razy w roku. Zdarza się, że popełniamy błędy w pielęgnacji rośliny, które mogą skutkować brakiem kwiatów. Czasami musimy nieco pomóc szlumbergerze dodatkową odżywką.

Domowy nawóz można przygotować z bananów. Dzięki zawartym w nich składnikach odżywczych takich jak fosfor i potas, roślina może zakwitnąć niczym wiosenna łąka. Pierwszy ze składników zapewni to, żei zakwitnie, a potas uchroni przed chorobami. Przygotowanie domowego nawozu zajmie ci 5 minut.

Jak przygotować nawóz z bananów dla grudnika? Wystarczy pokroić kilka dojrzałych bananów ze skórką na mniejsze fragmenty. Kawałki należy następnie włożyć do słoika i zalać gorącą wodą. Po 48 godzinach należy odcedzić miksturę.

Domowym nawozem warto podlewać nie tylko kwiaty, ale również inne rośliny kwitnące dwa razy w miesiącu.

Detektyw – jakie metody stosuje w śledztwach?

Grudnik potrafi obficie zakwitnąć,

Co sprawia, że zamienia się w parasol pięknych kwiatów. Roślina powinna mieć ziemię dobrze przepuszczająca wodę.

Trzeba również pamiętać o warstwie drenażu w doniczce: dno należy wysypać drobnymi kamykami lub żwirem. Powód? Korzenie  nie powinny tkwić w mokrej ziemi.

Doniczkę z powinniśmy postawić tak, aby pędy mogły opadać w swobodny sposób. jak pielęgnować grudnik kied wytrzyma niedobór wody, bo magazynuje wodę w łodygach. Najlepiej zrobimy, jeśli będziemy podlewać go regularnie i w umiarkowany sposób.

Grudnik warto nawozić w okresach spoczynku co 3-4 tygodnie – możemy stosować nawóz do sukulentów i kaktusów. Wiosną i latem można wykorzystać nawóz do roślin zielonych. Gdy grudnik ma pąki, zasilamy go nawozem do kwitnących roślin. Trzeba uważać na to, by nie przesadzić z nawożeniem rośliny.

Link do artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Napisane przez Redakcja PortalwSieci.pl

  Szukasz kompleksowego portalu internetowego, który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby? Nie szukaj dalej niż Portal w Sieci! Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe. Portal w Sieci to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  5 zasad dotyczących wewnętrznych linków do strony

  Linki do strony. 5 podstawowych zasad

  zdjęcie aparatu fujifilm i obiektywu na stole

  Nowy aparat? Zrób 8 rzeczy gdy go kupisz