czywartozdecydowacsienaszklanedrzwidolazienki zaletyiwady
Dom

Czy warto zdecydować się na szklane drzwi do łazienki?

Szkło uważane jest za elegancki materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. W modernistycznych projektach, ze względu na swój ozdobny charakter, coraz częściej pojawiają się drzwi szklane. Stanowią one praktyczną i estetyczną alternatywę dla klasycznych, zabudowanych drzwi. Czy warto jednak zdecydować się na szklane drzwi do łazienki? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Charakterystyka drzwi szklanych do łazienki

Drzwi szklane zbudowane są ze szkła hartowanego, które jest o wiele grubsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne od szkła tradycyjnego. Nowoczesne technologie stosowane w produkcji drzwi szklanych mogą uczynić je niepowtarzalnymi i oryginalnymi dzięki wykorzystaniu w nich np. laminowania kolorowej folii czy nadruku na szkle z różnego rodzaju grafikami. Ze względu na sposób montażu wyróżnić możemy drzwi szklane uchylne lub przesuwne.

Zalety zastosowania drzwi szklanych w łazience

Pierwszą zaletą zastosowania drzwi szklanych w łazience są walory estetyczne oraz możliwość personalizacji ich wymiarów. Kolejną kwestią przemawiającą na ich korzyść jest trwałość i odporność na uszkodzenia wynikająca z budulca którym jest szkło hartowane. Kolejną zaletą jest fakt, że szklane drzwi przepuszczają światło padające z innych pomieszczeń, przez co wnętrze łazienki, która często nie posiada okien staje się jaśniejsze. Ponadto, ich zastosowanie sprawi, że pomieszczenie powiększy się optycznie. Dodatkowo, drzwi wykonane ze szkła o wiele lepiej znoszą wilgoć niż te wykonane np. z drewna.

Wady zastosowania drzwi szklanych w łazience

Najistotniejszą wadą drzwi szklanych jest fakt, że ich posiadanie należy przemyśleć już na etapie projektowania wnętrza. Wynika to z ich ciężkości, która wymaga specjalnego nadproża i odpowiedniego przygotowania ściany na której będą wsparte, ponieważ w tym przypadku szkło staje się materiałem konstrukcyjnym. Kolejną wadę stanowi słaba izolacja akustyczna i termiczna wynikająca z wysokiej przezroczystości budulca. Wysoka przezroczystość sprawia również że drzwi wykonane ze szkła bardzo łatwo i szybko się brudzą – widać na nich zacieki, kurz oraz ślady palców.

Jeśli interesuje Cię zakup drzwi szklanych adekwatnych do twoich potrzeb i nie wiesz, na jaką szklaną konstrukcję do łazienki się zdecydować, skontaktuj się z ekspertami z firmy MPJ Glass. Pracownicy działu ofert chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wybiorą najlepsze rozwiązanie do Twojego wnętrza.

Podobne Tematy

Jakie klamki do białych drzwi?

Redakcja PortalwSieci.pl

Morskie inspiracje w łazience: jak stworzyć relaksującą przestrzeń z płytkami Queen Sea?

Redakcja PortalwSieci.pl

Pozostań w domu, który kochasz – 5 powodów, by dostosować dom do potrzeb seniora

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz