w

Detektyw – jakie metody stosuje w śledztwach?

Prywatny detektyw nie jest już tak rzadko spotykany, jak to było kiedyś. W poniższym spisie dowiesz się, jak detektyw próbuje znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, ile to wszystko kosztuje jakie metody do śledztwa są stosowane.

Ile kosztują usługi detektywistyczne?

Detektyw to całkiem opłacalny zawód. Jego praca nie należy do najtańszych. Cena za usługę jest zależna od skomplikowania oraz tematyki prowadzonej sprawy.

Do najbardziej popularnego podziału należą:

 • sprawy rodzinne (dowody zdrady; materiały do spraw rozwodowych; sprawy alimentacyjne; ustalenie ojcostwa)
 • sprawy gospodarcze
 • windykacja
 • wykrywanie podsłuchów
 • badanie wariografem
 • montaż ukrytych kamer

Nie każdy nadaje się do tego, aby być detektywem. To osoba musi być zaangażowana, ambitna oraz potrafić łączyć fakty. Dodatkowo ważna jest skrupulatność. Należy mieć umiejętność rozszyfrowania wskazówek obecnych w sprawie. Można również porównywać je do tych w poprzednim śledztwie. Zawod detektywa wymaga również dobrej pamięci znajomości nazwisk.

Jakie metody używa prywatny detektyw?

Metody, które może używać prywatny detektyw muszą być w pełni legalne oraz powinny być w 100% bezpieczne.

Detektyw próbuje zbudować spójne teorie. Chce odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. To gra dedukcyjna w oparciu o dowody, zdarza się, że znalezione w internecie. Często detektyw ma za zadanie tworzenie map myśli oraz tworzenie solidnych notatek. Istotne, aby zanotować ważne dla sprawy fakty i połączyć je w logiczną całość. Wśród sprawdzonych metod dla detektywa wyróżnia się: kamerki podsłuchy i użycie innych nowoczesnych technologii.

Na samym końcu spawy detektyw podsumuje całą historię zainteresowanym. Doda wszystkie zgromadzone dokumenty zdjęcia, bazy danych oraz nagrania. Kolejną sprawę detektyw powinien rozpocząć po zakończeniu poprzedniej.
Dla chętnych w tej tematyce powstał na HBO Go serial „True Detective”. Odcinki seriali o tej tematyce są coraz bardziej popularne.

Ile czasu potrzebuje agencja detektywistyczna aby rozwiązać sprawę?

Zlecenie może trwać od kilku do kilkunastu tygodni. Wszystko jest zależne od skomplikowania sprawy. Co ważne detektyw może w dowolnej chwili przerwać i oddać sprawę np. organom ścigania. Każda sprawa składa się z elementów tj. poszkodowany, czy tropiony.

Jakie są główne wyznaczniki pracy detektywów? Są to:

 • Całodobowa pomoc i porady
 • Śledztwa w Polsce i za granicą
 • Dostępność 24h/7
 • Praca przez wyłącznie licencjonowanych detektywów

Wiadome jest, że czasem trudno zebrać fakty i znaleźć ich związek. Wtedy sprawa z pewnością potrwa dłużej. Kluczowym elementem może okazać się drugie dno sprawy, której fabuła może zaskoczyć, a okoliczności w sprawach będą rodem z filmu, czy książki. Dużą rolę odgrywają doświadczenia i umiejętności detektywa. Ważne, aby chronił interesów swoich klientów.

Co Waszym zdaniem świadczy o skuteczności detektywa? Czy powinien się on zachowywać jak w grze?

detektyw

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Napisane przez Redakcja PortalwSieci.pl

  Szukasz kompleksowego portalu internetowego, który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby? Nie szukaj dalej niż Portal w Sieci! Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe. Portal w Sieci to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Skup samochodów i leasing: co robić z autem po zakończeniu umowy?

  Kiedy nadchodzi czas na terapię dla par? Gdzie szukać wsparcia?