photomix image 15
Muzyka

10 największych nagród muzycznych na świecie

10 największych nagród muzycznych. Music Awards to wyróżnienia/nagrody przyznawane w celu uczczenia wybitnych i zasłużonych talentów w branży muzycznej. Nagrody te są nie tylko prestiżowe, ale także najbardziej oglądane na całym świecie. Z tego artykułu dowiesz się o 10 największych muzycznych nagrodach na świecie. Ponadto powiemy Ci, w jaki sposób wybierani są zwycięzcy i kim są najnowsi zwycięzcy.

Muzyka ma wiele nagród, od muzyki klasycznej po popularną. Podczas gdy niektóre nagrody są tworzone przez przemysł muzyczny, inne są przyznawane przez fundacje lub instytuty spoza branży. W tym artykule przeanalizowano 10 najbardziej prestiżowych nagród muzycznych na świecie, sposób ich wyboru i kim są zwycięzcy.

Top 10 największych nagród muzycznych na świecie

Nagrody Grammy

Nagroda Grammy 2023: 10 największych nagród muzycznych

Nagroda Grammy znajduje się na szczycie listy największych muzycznych nagród na świecie. Uroczystość obrazuje występy muzyczne popularnych artystów. Jest to coroczna ceremonia wręczenia nagród, która odbywa się co roku w Stanach Zjednoczonych i nosiła wcześniej nazwę „Gramophone Award” w 1959 r., kiedy odbyła się pierwsza edycja. Jest synonimem Baloon D’Or, najbardziej prestiżowej indywidualnej nagrody w piłce nożnej.

Od samego początku jest prezentowany przez Akademię Nagrań artystom w kilku kategoriach, takich jak muzyka country, jazz, muzyka klasyczna i pop. Zdobycie tego całkowicie pozłacanego trofeum nie ma ceny gotówkowej.

Beyoncé jest obecnie rekordzistką wszechczasów pod względem większości nagród GRAMMY z 32 GRAMMY za swoje wyczyny w przemyśle muzycznym.

Na 65. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy różni artyści otrzymali nagrody Grammy w różnych kategoriach, takich jak nagroda Grammy za piosenkę roku, nagrodę Grammy za album roku, nagrodę Grammy dla najlepszego nowego artysty i nagrodę Grammy za nagranie roku. .

BRIT Award

Brit Award: 10 najbardziej prestiżowych nagród muzycznych

BRIT Award to druga pod względem popularności i prestiżu nagroda muzyczna przyznawana przez brytyjski przemysł fonograficzny. BRIT-y są coroczną ceremonią wręczania nagród od 1977 roku, kiedy John Lennon i Randy Crawford zdobyli nagrody. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda muzyczna w Wielkiej Brytanii i jedna z największych nagród muzycznych na świecie.

Artyści, którzy zdobyli nagrodę BRIT, są bestsellerami, a nagroda jest przyznawana w różnych kategoriach, takich jak Brytyjski Album Roku, Brytyjski Artysta Roku, nagroda BRIT dla British Dance Act i Alternative/Rock Act.

Robbie Williams jest rekordzistą pod względem największej liczby BRIT Awards, 13 jako artysta solowy i kolejnych 5 w ramach Take That.

Billboard Music Awards

Top 10 najbardziej prestiżowych nagród w muzyce

Billboard Music Awards to jedne z największych nagród muzycznych na świecie. Są one przyznawane corocznie przez Billboard, publikację obejmującą branżę muzyczną i listę popularności muzyki. Odbywają się corocznie od 1990 roku, z wyjątkiem lat 2007-2010.

Finaliści Billboard Music Awards są określani na podstawie sprzedaży albumów i utworów cyfrowych, transmisji strumieniowych, audycji radiowych, tras koncertowych i zaangażowania społecznego. Nagrody przyznawane są za najlepszy album, artystę i singiel w wielu różnych gatunkach muzycznych.

Od 2017 roku istnieją dwie kategorie głosowane przez fanów: Top Artist, Top Billboard 200 Album, Top Hot 100 Song i Top New Artist. Michael Jackson, Katy Perry, Taylor Swift i BTS są rekordzistami pod względem większości nagród Billboard Music Awards zdobytych odpowiednio przez artystę solowego i grupę.

Polecane: Jak przetrwać okres? 7 sposobów na złagodzenie bólu

 

Amerykańska Nagroda Muzyczna (AMA)

10 najbardziej prestiżowych nagród w muzyce

American Music Awards (AMAs) to coroczne amerykańskie nagrody muzyczne, stworzone przez Dicka Clarka w 1973 roku, aby konkurować z nagrodami Grammy. Od 2006 roku zwycięzcy są określani w drodze ankiety przeprowadzonej wśród publiczności i fanów. Zwycięzcy i nominacje są wybierani przez członków branży muzycznej na podstawie wyników komercyjnych. Towarzystwo Nagrody produkuje statuetkę nagrody. Od momentu powstania w latach 1973-2002 AMA odbywały się od połowy do końca stycznia, ale w 2003 roku zostały przeniesione na listopad.

Nagrody MTV VMA

images 14

Nagrody MTV Video Music Awards (VMA) zajmują 5 pierwszych miejsc na naszej liście największych nagród muzycznych. Jest to nagroda przyznawana przez kanał kablowy MTV w celu uhonorowania najlepszych w branży teledysków. Jest często określany jako Super Bowl dla młodzieży ze względu na jego zdolność do przyciągania co roku milionów młodych ludzi od nastolatków do 20-latków.

Statuetka przyznawana zwycięzcom to astronauta na Księżycu, a widzowie mogą głosować na swoje ulubione filmy, odwiedzając stronę internetową MTV. Jednak ranga ceremonii spadła z powodu braku zainteresowania, braku różnorodności muzycznej, braku sławy, braku wiarygodności i dostępu do muzyki w Internecie. Pierwsza ceremonia VMA odbyła się w 1984 roku w Radio City Music Hall w Nowym Jorku.

World Music Awards

download 13

World Music Awards to międzynarodowe rozdanie nagród założone w 1989 roku pod patronatem księcia Monako Alberta II oraz współzałożyciela/producenta wykonawczego Johna Martinottiego.

Ma siedzibę w Monte Carlo i przyznaje nagrody najlepiej sprzedającym się artystom na świecie w wielu kategoriach. Najczęściej nagradzaną artystką jest Mariah Carey z dziewiętnastoma nagrodami, a na dziewięć nagród głosuje publiczność online. Nagrody są pozłacane i ostatnio odbyły się w 2014 roku.

BET Awards

10 największych nagród muzycznych na świecie

BET Awards to jedna z największych nagród muzycznych na świecie. Jest to amerykański program rozdania nagród, który celebruje czarnych artystów i inne mniejszości muzyczne. Nagroda Trofeum została zaprojektowana przez artystę/rzeźbiarza Carlosa „Mare139” Rodrigueza w 2001 roku i została ulepszona w 2007 roku za pomocą platerowanej stali i czarnego kryształu.

Nominacją zajmuje się akademia głosowania składająca się z 500 osób z branży muzycznej, mediów i blogerów.
Outkast zdobył pierwsze trofeum podczas pierwszej ceremonii w 2001 roku.

Polecane: Najlepsza damska fryzura 2023

Nagrody MOBO

download 12

MOBO Awards to jedna z największych nagród muzycznych na świecie. Jest to coroczna brytyjska nagroda muzyczna honorująca osiągnięcia w muzyce czarnego pochodzenia, w tym hip-hop, R&B, reggae, jazz, gospel i muzyka afrykańska.

Założona przez Kenya Kinga w 1996 roku, pierwsza nagroda MOBO została przyznana Baby D w kategorii Best Dance Act.

International Classical Music Awards

10 najbardziej prestiżowych nagród muzycznych na świecie

International Classical Music Awards to najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie muzyki klasycznej. Różne kategorie nagród obejmują orkiestrę symfoniczną, utwory chóralne i operę.

W 2011 roku nagrody Cannes Classical Awards (CCA) zostały zastąpione nagrodami International Classical Music Awards (ICMA), które po raz pierwszy zostały przyznane w Tampere w Finlandii 6 kwietnia 2011 roku.

Nagrody NME

Top 10 największych nagród muzycznych na świecie

NME Awards uzupełnia naszą listę 10 największych muzycznych nagród na świecie. Jest to coroczna gala wręczania nagród muzycznych w Wielkiej Brytanii, założona w 1953 roku jako NME Poll Winners Concerts. Jest to humorystyczna i wesoła ceremonia, z kategoriami takimi jak Villain of the Year i Worst Record. Trofea wręczane zwycięzcom przypominają wyciągnięty środkowy palec. Oasis stał się pierwszym zespołem, który zdobył trzy nagrody. Wśród późniejszych zwycięzców znaleźli się Manic Street Preachers i Blur.

Podobne Tematy

Perkusja. Jak się nauczyć na niej grać w 5 krokach?

Redakcja PortalwSieci.pl

Gitara. 8 najdroższych sprzedanych gitar w historii

Redakcja PortalwSieci.pl

Top 10 najbogatszych muzyków w Afryce

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz