lot
CiekawostkiRankingi

Top 10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie

Ranking 10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie jest mierzony na podstawie łącznej przepustowości linii lotniczych (loty krajowe i międzynarodowe). Ruch na lotniskach jest zwykle liczony na podstawie ogólnej liczby pasażerów i zbierany na podstawie informacji z ponad 175 krajów. Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych (ACI) publikuje coroczny ranking najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie. Ten ranking najbardziej ruchliwych lotnisk zmienia się z roku na rok. W tym artykule poznasz 10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie pod względem liczby pasażerów w 2022 roku.

10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie w 2023 r

Międzynarodowy port lotniczy Atlanta Hartsfield-Jackson (ATL) — Stany Zjednoczone

  • Liczba pasażerów w 2022 roku: 75,7 mln

10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie

Port lotniczy Atlanta Hartsfield-Jackson (ATL) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie. To lotnisko zajmuje pierwsze miejsce dzięki idogodna lokalizacja. Wielu podróżnych z całego świata korzysta z lotniska Atlanta jako lotniska przesiadkowego.

Port lotniczy Atlanta służy jako hub dla Delta Air Lines. Jest drugim co do wielkości na świecie pod względem przychodów i przewiezionych pasażerów.

Międzynarodowy port lotniczy Dallas-Fort Worth (DFW) — Stany Zjednoczone

Liczba pasażerów w 2022 roku: 62,5 mln

10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie

Międzynarodowy port lotniczy Dallas/Fort Worth (DFW) zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tym rankingu jako drugie najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie. Lotnisko w Dallas jest ogromne i duże. Jest używany głównie jako główne lotnisko tranzytowe dla wielu pasażerów w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto lotnisko Dallas/Forth Worth służy również jako hub dla American Airlines, które są największą linią lotniczą pod względem liczby pasażerów. Ponad 200 milionów lub ponad 500 000 pasażerów dziennie jest przewożonych przez Amerykanów rocznie 864 samolotami.

Port lotniczy Denver – Stany Zjednoczone

Liczba pasażerów w 2022 roku: 58,8 mln

10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie

Denver International Airport jest obecnie trzecim najbardziej ruchliwym portem lotniczym na świecie i największym lotniskiem w Ameryce Północnej. Tradycyjnie było to jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jego położenie na środkowym kontynencie było idealne dla węzła lotniczego.

Denver jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla lotów łączonych, więc nawet jeśli nie masz żadnych bezpośrednich planów podróży do lub z Denver, może się okazać, że będziesz przejeżdżać przez to lotnisko. Każdy terminal oferuje wiele dobrych opcji jedzenia, jeśli chcesz coś zjeść podczas przerwy w podróży.

Czytaj także: Interaktywne zabawki dla dzieci. 5 propozycji

Port lotniczy Chicago-O’Hare — Stany Zjednoczone

Liczba pasażerów w 2022 roku: 54 mln pasażerów

Międzynarodowy port lotniczy Chicago-O'Hare Stany Zjednoczone

Międzynarodowy port lotniczy Chicago-O’Hare jest czwartym najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie. To lotnisko obsługuje miliony podróżnych z długą halą z ludźmi przemieszczającymi się każdego roku. Chicago jest trzecim co do wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych z populacją 2,7 miliona. Oferuje jednak najlepsze usługi kolejowe i służy jako siedziba wielu amerykańskich korporacji. i jest również najlepiej obsługiwanym miastem kolejowym w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto lotnisko Chicago O’Hare jest węzłem komunikacyjnym dla głównych linii lotniczych, takich jak United i American Airlines, ze względu na jego doskonałe położenie geograficzne w Illinois. W mieście znajduje się siedziba główna United, a lotnisko służy jako główny hub linii lotniczej w USA.

Międzynarodowy Port Lotniczy Los Angeles (LAX) Stany Zjednoczone

Liczba pasażerów w 2022 roku: 48 mln

Port lotniczy Los Angeles (LAX) Stany Zjednoczone

Pod względem liczby pasażerów nieprzesiadających się międzynarodowe lotnisko w Los Angeles (LAX) jest piątym najbardziej ruchliwym portem lotniczym na świecie. Los Angeles jest największym pod względem liczby ludności miastem na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Los Angeles nie posiada wielu lotnisk, w przeciwieństwie do większości znaczących amerykańskich miast. Jedynym znaczącym portem lotniczym w mieście jest LAX, gdzie odbywa się większość podróży lotniczych.

Pyłek pszczeli kwiatowy: Superfood z Ula

Lotnisko w Los Angeles służy również jako hub dla czterech głównych linii lotniczych. Trzy największe amerykańskie korporacje to United, American, Alaska i Delta Airlines. Lotnisko w Los Angeles to najbardziej ruchliwe lotnisko w Stanach Zjednoczonych, obsługujące więcej linii lotniczych niż jakiekolwiek inne lotnisko w kraju.

Międzynarodowe lotnisko Charlotte Douglas w Północnej Karolinie

Liczba pasażerów w 2022 roku: 43,3 mln

Międzynarodowy port lotniczy Charlotte Douglas w Północnej Karolinie

Międzynarodowy port lotniczy Charlotte obsługuje ponad 161 miejsc docelowych non-stop na całym świecie oraz ponad 700 odlotów i lądowań każdego dnia, co czyni go drugim co do wielkości węzłem komunikacyjnym American Airlines po międzynarodowym porcie lotniczym Dallas Forth Worth.

Obecnie na lotnisku CLT znajdują się cztery pasy startowe, z których trzy są równoległymi pasami startowymi o orientacji 18/36. Charlotte jest bardzo ważnym ośrodkiem handlowym i jednym z najważniejszych miast Północnej Karoliny. Przez to lotnisko w Karolinie Północnej podróżuje więcej pasażerów, niż mogłoby się wydawać.

Czytaj także: 5 najdroższych manicure na świecie

Międzynarodowy port lotniczy Orlando (MCO)

najbardziej Liczba pasażerów: 40,3 mln

10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie

Orlando International Airport to główne lotnisko publiczne położone 6 mil (10 km) na południowy wschód od centrum Orlando na Florydzie. W 2022 roku obsłużył około 40 351 068 pasażerów, co plasuje go na siódmym miejscu pod względem ruchu na świecie.

Międzynarodowy port lotniczy Orlando służy również jako miasto skupienia dla Frontier Airlines, a także hub dla Southwest Airlines, baza operacyjna dla JetBlue, Silver Airways i Spirit Airlines. Pod względem liczby przewożonych pasażerów Southwest jest czołową linią lotniczą lotniska. Z ponad 850 codziennymi lotami 44 przewoźników, lotnisko służy również jako ważny międzynarodowy punkt wejścia dla regionu środkowej Florydy.

Ponadto lotnisko obsługuje 135 kierunków krajowych i zagranicznych. MCO to jedno z największych komercyjnych lotnisk w Stanach Zjednoczonych pod względem powierzchni, mierzące 12 600 akrów (5100 hektarów). United Airlines posiada również zakład obsługi technicznej na lotnisku. Do 2007 roku lotnisko służyło jako hub dla Delta Air Lines.

Port lotniczy Guangzhou Baiyun (CAN)

Liczba pasażerów: 40,26 mln

Międzynarodowy port lotniczy Guangzhou Baiyun (CAN): 10 najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie

Międzynarodowe lotnisko Guangzhou Baiyun jest domem dla kilku unikalnych i interesujących dzieł sztuki. Lotnisko znajduje się w prowincji Guangdong w południowych Chinach i służy jako główny węzeł komunikacyjny China Southern Airlines. To lotnisko znajduje się 17 mil od centrum Kantonu i zostało otwarte w 2004 roku. Zajęło miejsce poprzedniego budynku terminala, który miał wówczas 72 lata.

Międzynarodowe lotnisko Guangzhou Baiyun, które służy jako główne lotnisko dla Kantonu, stolicy chińskiej prowincji Guangdong, jest zarówno najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem liczby pasażerów, jak i największym węzłem komunikacyjnym w Chinach.

Międzynarodowy port lotniczy Chengdu Shuangliu (CTU)

Całkowita liczba pasażerów: 40,1 mln

Międzynarodowy port lotniczy Chengdu Shuangliu (CTU)

Lotnisko Chengdu, stolica chińskiej prowincji Syczuan, jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie i służy jako ważny węzeł lotniczy dla zachodnich Chin.

Chengdu jest stolicą prowincji Syczuan, która ma największe lotnisko w zachodnich Chinach i znajduje się zaledwie 10 mil od centrum miasta.

Międzynarodowe lotnisko Chengdu Shuangliu ma dwa terminale. Wraz z United Airlines, Etihad Airways i Qatar Airways wiele azjatyckich linii lotniczych również lata do i przez hub.

Międzynarodowe lotnisko Harry’ego Reida w Las Vegas

Wszystkich pasażerów: 39,75 mln

Międzynarodowe lotnisko Harry'ego Reida w Las Vegas

Międzynarodowe lotnisko McCarran, które znajduje się w Paradise w stanie Nevada, służy jako główne lotnisko dla podróży cywilnych i wojskowych w dolinie Las Vegas.

Na cześć byłego kongresmana z Nevady, który służył w latach 1983-2017, międzynarodowe lotnisko McCarran zostało przemianowane na międzynarodowe lotnisko Harry’ego Reida w grudniu 2021 roku.

Lotnisko znajduje się w południowej Nevadzie. Służy jako punkt wejścia do Las Vegas.

Lotnisko ma dwa terminale, myląco nazywane Terminalem 1 i Terminalem 3 (nie ma Terminalu 2). Te zaciski nie są podłączone. Ważne jest, aby wiedzieć, z którego terminalu wylatujesz.

Podobne Tematy

Kolory emocji: Psychologia kolorów w Vedic Art.

Redakcja PortalwSieci.pl

Chwytaki uniwersalne – narzędzie dla brukarzy

Redakcja PortalwSieci.pl

Top 10 najwyższych kobiet na świecie

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz