butterfly swimming tips mastering the stroke Aug272020 1 min
Sport

6 wskazówek jak opanować styl motylkowy

Styl motylkowy jest prawdopodobnie najtrudniejszym stylem pływackim. Wykorzystuje mięśnie górnej części ciała do poruszania się w wodzie, podczas gdy delfin dolnej części ciała kopie, aby utrzymać pęd.

Każda część ciała ma określone zadanie do wykonania, aby pociągnięcie motyla było udane.

Twoje ramiona popchną cię przez wodę; Twoje nogi pomogą Ci utrzymać tempo; Twój tułów będzie ślizgał się po wodzie, a głowa pozostanie poziomo i nad wodą, abyś mógł pływać w linii prostej, oddychając we właściwym czasie.

Nauka pływania motylem nie musi być strasznym udarem. Znajomość właściwych wskazówek i sztuczek może sprawić, że ten styl pływania stanie się przyjemniejszy i łatwiejszy do wykonania, dlatego zebraliśmy te 6 wskazówek, aby opanować styl motylkowy.

Wskazówka nr 1: Trzymaj głowę do przodu

Męski pływak robi styl motylkowy widziany z tyłu.

Często zdarza się, że pływacy podskakują w górę iw dół podczas pływania motylem. Dzieje się tak, gdy pływacy próbują podnieść głowy wysoko, aby oddychać, myśląc, że jest to poprawna technika, podczas gdy w rzeczywistości powoduje to większe zmęczenie pływaków.

Aby nie podskakiwać w górę iw dół i nie męczyć się, powinieneś trzymać głowę do przodu.

Aby to zrobić, poprowadzisz swoje ciało z koroną głowy. Dzięki temu twoje oczy będą skierowane w dół na dno basenu, co pomoże ci pozostać na swoim torze i podążać po linii prostej.

Aby oddychać, unosisz głowę nad wodę na tyle, aby usta mogły się podnieść i wziąć głęboki oddech. Kiedy zanurzysz głowę z powrotem w wodzie, trzymaj głowę do przodu i nadal prowadź czubkiem głowy.

Wydychaj powietrze przez nos i powtarzaj w razie potrzeby, pamiętając o głębokim oddechu podczas pływania. Głębokie oddechy pomogą zmaksymalizować ilość tlenu otrzymywanego przez organizm podczas pływania. Tlen jest ważny dla mięśni w ciele, ponieważ pomaga utrzymać ich energię i zdrowie.

Wskazówka nr 2: Dwa kopnięcia delfinów na pociągnięcie

Męski pływak robi pociągnięcia motyla i kopnięcia delfinów.

Pociągnięcie ma miejsce, gdy ramiona są wyciągnięte przed głowę i pociągnięte w dół na boki, jednocześnie wypychając wodę z powrotem. Jest to ruch, który napędza cię przez wodę, aby nadać ci rozpędu.

Często pływanie motylami ma złą reputację z powodu przyciągania. Wielu pływaków myli trudność stylu motylkowego z przyciąganiem, gdy inne ruchy utrudniają pływanie motylkiem.

Jeśli nie prowadzisz czubkiem głowy lub nie kopniesz prawidłowo podczas ciągnięcia, jesteś skazany na porażkę. Dlatego kopnięcia delfina są tak ważne podczas styl grzbietowy.

Każde pociągnięcie będzie wymagało dwóch kopnięć delfina. Oznacza to, że za każdym razem, gdy twoje ramiona poruszają się od przodu ciała do boków ciała podczas ciągnięcia, będziesz musiał wykonać dwa kopnięcia delfina.

Zobacz również: Co to znaczy mieć koszmary?

Kopnięcie delfina ma miejsce, gdy trzymasz nogi razem, a palce u stóp są skierowane, poruszając nimi jednocześnie w tym samym czasie, aby stworzyć „płetwę”. Aby wykonać kopnięcie delfina, popchnij biodra w dół, a następnie kopnij kolanami i stopami. Jest to jedno duże zanurzenie bioder, po którym następuje kopnięcie kolanami i stopami.

Zrobisz to dwa razy dla każdego pociągnięcia. Zwiększy to twój rozpęd i sprawi, że twoje ramiona będą mniej zmęczone, używając jak największej części nóg w tym dominującym ruchu górnej części ciała.

Wskazówka nr 3: Twórz fale za pomocą ślizgu

Pływak tworzący fale poślizgiem motyla.

Jednym z kluczowych elementów każdego styl klasyczny jest ślizg. Dzieje się tak, gdy twoje ciało przechodzi przez wodę całkowicie zanurzone i jest wynikiem pociągnięcia, kopnięcia lub obu. Dzieje się tak w przypadku uderzenia motylkowego, kiedy ciągniesz i zaczynasz kopać.

Aby zmaksymalizować prędkość bez zmęczenia, powinieneś poruszać ciałem jak fala. Dzieje się tak, gdy wykonujesz kopnięcia delfinów, ale przenosi je na wyższy poziom, maksymalizując prędkość bez marnowania dodatkowej energii.

Zobacz również: 8 Zalet i wady joggingu

Aby poruszać ciałem jak fala, musisz przeciwdziałać górnej części ciała dolną częścią ciała. Oznacza to, że kiedy górna część ciała porusza się w dół, dolna część ciała musi poruszać się w górę. To stworzy ruch przypominający falę i pomoże ci łatwiej ślizgać się po wodzie.

Wskazówka nr 4: Trzymaj się blisko powierzchni

Pływak pozostający blisko powierzchni wody podczas wykonywania ruchów motylkowych.

Trzymanie się blisko powierzchni wody podczas ruchu motylkowego pomoże ci poruszać się do przodu bez utraty rozpędu. Powstrzyma cię to od wykonywania ruchów kołyszących się, które czasami można zobaczyć u pływaków, którzy nie nauczyli się doskonalić techniki pływania motylem.

Kiedy będziesz musiał wziąć oddech, twoja głowa nie będzie musiała wystawać z wody tak wysoko. Uniemożliwia to podniesienie głowy z wody, ponieważ spowoduje to spowolnienie i spowoduje, że wydasz zbyt dużo energii. Przesuwanie podbródka tuż nad powierzchnią wody zapewni ci wystarczającą wysokość, aby wziąć oddech bez podnoszenia głowy zbyt wysoko nad wodę, aby spowolnić lub zmęczyć.

Zbyt wysokie wynurzanie się z wody powoduje, że styl motyla kończy się niepowodzeniem i wydaje się trudniejszy niż jest w rzeczywistości. Kiedy wychodzisz z wody zbyt wysoko, tracisz zarówno prędkość, jak i energię, co ostatecznie spowalnia. Trzymanie się blisko powierzchni i prowadzenie czubkiem głowy podczas robienia fal i pchania do przodu pomoże ci opanować styl motylkowy.

Wskazówka nr 5: Opanuj ruchy ramion

Pływak wykonujący określone ruchy dłoni charakterystyczne dla stylu motylkowego.

Ruchy ramion są ważnym elementem stylu motylkowego, ponieważ w tym momencie nabierzesz rozpędu, który będzie cię napędzał przez cały ruch. Wykonywanie nieprawidłowych ruchów ramion podczas pływania motylkiem zarówno cię zmęczy, jak i spowolni.

Jak opanować ruchy ramion w stylu motylkowym

Krok pierwszy: Wyciągniesz ręce przed głowę z dłońmi skierowanymi w dół. Kiedy twoje ramiona wejdą do wody, obrócisz dłonie na zewnątrz, jednocześnie ciągnąc ramiona na boki ciała.

Krok drugi: Pociągnij ramiona w dół po bokach ciała, gdy dłonie są skierowane na zewnątrz. Wykonaj ten ruch szybko, abyś mógł szybko przepchnąć się przez wodę, zanim ramiona powrócą do pozycji spoczynkowej.

Krok trzeci: Przeciągnij kciukami wzdłuż zewnętrznych ud, aby upewnić się, że wykonujesz pełny zakres ruchu podczas uderzenia. Gdy kciuki przesuną się po udach, jednocześnie podnieś ręce z wody i przywróć je do pozycji wyjściowej.

Wskazówka nr 6: Ćwiczenia ramion

Pływak robi ćwiczenia, aby opanować styl motylkowy.

Jedynym sposobem na poprawę jest ćwiczenie, a istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać, aby opanować styl motylkowy. Te ćwiczenia pomogą ci nauczyć się mechaniki uderzenia, a także zwiększyć prędkość i zaoszczędzić energię.

Podobne Tematy

Gra w Tenisa. 4 powody, dla których warto

Redakcja PortalwSieci.pl

Czym jest curling?

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak dobrać odpowiednie buty do biegania

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz