w

Top 5 materiałów do budowy domu

Ze względu na szeroki wybór materiałów budowlanych, większość osób planujących taką inwestycję zadaje sobie pytanie, czego użyć do budowy domu. To ważna decyzja, ponieważ zależy od niej m.in.: solidność konstrukcji budynku, efektywność energetyczna oraz koszty budowy. Poniżej przedstawiamy, wyjaśniamy i doradzamy, czy lepiej wybrać beton napowietrzony, bloczki ceramiczne, keramzyt czy drewno.

top 5 materiały dla domu

 

Jaki jest najtańszy sposób na budowę domu?

Dla wielu osób ważny jest koszt budowy budynku, dlatego chcą wiedzieć, z czego najtaniej będzie zbudować dom. Jeśli zbudujesz dom z betonu napowietrzonego, koszt budowy będzie zdecydowanie tańszy. Jest nieco tańszy w użyciu niż bloczki ceramiczne, zwłaszcza porowate. Najtańszym materiałem budowlanym jest krzemian, jednak ściany z niego wykonane wymagają dodatkowego docieplenia i są trudniejsze w budowie, co może zwiększyć koszty inwestycji. Na pytanie, jaki materiał jest tani do budowy domu, odpowiedź z pewnością nie brzmi: ekspandowany beton, ponieważ jest to jeden z najdroższych materiałów.

#1 Prefabrykaty betonowe

Rozwiązanie to jest znane i cenione od wielu lat i cieszy się coraz większą popularnością w budownictwie mieszkaniowym. Dzieje się tak na skutek zmian w technologii i organizacji produkcji prefabrykatów betonowych, przez co jakość budynków wznoszonych z nich często przewyższa jakość budynków wznoszonych z innych, tradycyjnych materiałów.

#2 Ceramika tradycyjna

Porównajmy najpierw tradycyjne rozwiązania, czyli elementy ceramiczne. Należą do nich pustaki i cegły powstałe w procesie wypalania gliny. Charakteryzują się niską nasiąkliwością, trwałością i dość dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Ceramika porowata z kolei zawiera nie tylko glinę, ale także trociny czy mączkę drzewną, co nadaje jej lepsze parametry termoizolacyjne.

#3 Beton komórkowy

Beton komórkowy jest równie popularnym materiałem budowlanym jak bloczki ceramiczne. Jeśli zastanawiasz się, czego użyć do budowy domu parterowego, ten materiał będzie doskonałym rozwiązaniem. Znany jest również pod nazwą suporex, siporex lub beton napowietrzony. Ma wysoką porowatość i niską gęstość, dzięki czemu jest lekkim materiałem.

#4 Prefabrykaty drewniane

Bardzo ciekawym materiałem, takim jak ten stosowany w niemieckiej technologii ciężkich ram, jest prefabrykowane drewno. Jest to gotowy element o dużej powierzchni, który jest przygotowywany w fabryce, a następnie transportowany na plac budowy. Pod względem parametrów porównywalny jest z prefabrykowanymi elementami betonowymi czy tradycyjnymi cegłami, umożliwiając szybką budowę domów (w różnych warunkach).Drewniane domy prefabrykowane charakteryzują się wyjątkowo mocną i trwałą konstrukcją, doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i dźwiękowymi oraz są ognioodporne. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość łatwego przeprowadzenia zmian i modernizacji instalacji w obrębie wyznaczonej przestrzeni.

#5 Perlit

Perlit architektoniczny to naturalny materiał pozyskiwany ze skał wulkanicznych. Jest poddawany ekstradycji i obróbce cieplnej, co pozwala uzyskać odpowiednie parametry i wykorzystać surowiec do budowy domu. Jakie są formy perlitu architektonicznego? Klocki konstrukcyjne oparte na 16 elementach perlitu (można je dowolnie łączyć, co daje ogromne możliwości).

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Napisane przez Redakcja PortalwSieci.pl

    Szukasz kompleksowego portalu internetowego, który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby? Nie szukaj dalej niż Portal w Sieci! Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe. Portal w Sieci to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

    Wadliwe fundamenty – dlaczego warto zlecić ekspertyzę budowlaną

    Komfort i bezpieczeństwo placu budowy – o czym warto pamiętać?