Niemcy będą mogli uprawiać konopie indyjskie!
Zdrowie

Niemcy będą mogli uprawiać konopie indyjskie!

Legalizacja marihuany w Niemczech – jak to wygląda

Od 1 kwietnia 2024 roku w Niemczech nastąpi zmiana w przepisach dotyczących konopi indyjskich. Te rośliny zostaną usunięte z listy substancji zakazanych według obowiązującej ustawy o narkotykach. Od tego momentu, dorośli mieszkańcy będą mogli legalnie uprawiać konopie w swoich domach i posiadać określoną ilość tych substancji. Co więcej, od 1 lipca zostanie zezwolone na zakładanie klubów konopnych, które będą mogły prowadzić zbiorową uprawę.

Oto najważniejsze informacje:

Uprawa i posiadanie konopi w Niemczech Dorośli będą mogli legalnie przewozić do 25 gramów konopi w miejscach publicznych, a posiadanie ilości od 25 do 30 gramów będzie uznawane za wykroczenie administracyjne. W domach będzie dozwolone mieć do 50 gramów suszu oraz uprawiać do trzech żeńskich roślin konopi. Kupno cannabis samen paypal pozwoli niemieckim miłośnikom konopi hodować różne odmiany marihuany, a tych obecnie na rynku jest ponad 1000.

Zakup konopi indyjskich i marihuany w Niemczech Na wstępnych etapach częściowej legalizacji, legalny zakup konopi będzie możliwy jedynie w ramach prywatnych upraw lub poprzez stowarzyszenia non-profit, czyli tak zwane kluby konopne, znane z niektórych regionów Hiszpanii czy Malty.

Niemickie kluby konopne 

Każdy klub konopny będzie mógł dostarczać swoim członkom do 50 gramów konopi miesięcznie, wyłącznie do użytku osobistego. Warunki członkostwa zakładają, że członek musi być pełnoletni, z limitem 500 osób na klub, które muszą być rezydentami Niemiec. Członkowie poniżej 21 roku życia będą mogli otrzymać maksymalnie 30 gramów miesięcznie, przy czym zawartość THC w konopiach nie może przekraczać 10%. Nie wolno być jednocześnie członkiem więcej niż jednego klubu, ani spożywać konopi na terenie klubu.

Kluby konopne będą musiały wyznaczyć inspektorów odpowiedzialnych za ochronę młodzieży, zapobieganie uzależnieniom i profilaktykę, nie będą mogły prowadzić działań reklamowych oraz będą zobowiązane do utrzymania dystansu minimum 100 metrów od szkół, placów zabaw i innych miejsc związanych z dziećmi.

Jakie będą ogranicznia?

W Niemczech istnieją wyraźne ograniczenia dotyczące obrotu konopiami indyjskimi. Każdy handel tymi substancjami poza ustalonymi klubami konopnymi nadal będzie traktowany jako działalność przestępcza, szczególnie jeśli dotyczy osób niepełnoletnich. Wprowadzono surowsze kary w celu zwiększenia ochrony młodzieży. Na przykład, za sprzedaż konopi indyjskich osobom nieletnim grozi teraz co najmniej dwuletnie pozbawienie wolności, co stanowi zaostrzenie poprzednich przepisów, gdzie minimalna kara wynosiła rok pozbawienia wolności.

Co z dotychczasowymi wyrokami za posiadanie marihuany?

Jeśli chodzi o anulowanie wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie marihuany, to nowe regulacje przewidują taką możliwość. Osoby, które zostały skazane za posiadanie lub uprawę marihuany do własnych potrzeb, w ilości nieprzekraczającej 25 gramów lub trzech roślin, mogą ubiegać się o usunięcie takich wpisów z Centralnego Rejestru Karnego. Dodatkowo, wszystkie toczące się postępowania karne oraz postępowania wstępne dotyczące podobnych przewinień zostaną zakończone.

Wpływa na UE i Świat

Jak to wszystko wpłynie na Niemiecką gospodarkę i czy pozostałe kraje Unii Europejskiej pójdą w ślady naszych zachodnich sąsiadów nie wiadomo. Obecnie trend legalizacji marihany jest zauważalny na całym świecie nie tylko w Europie. Urugwaj, Tajlandia czy niektóre stany USA w pełni zalegalalizowały konopie indyjskie już od jakieś czasu. W Europie Czechy prężnie działąją by i u nich rynek legalnej marihuany został utworzony. Czy w Polsce też to się stanie? Póki co nic na to nie wskazuje, choć coraz częściej słychać głosy o chęci zmianie prawa. W Polsce póki co legalne pozostają nasiona marihuany – można jednak je jedynie kolekcjonować, czyli posiadać, ale uprawiać już nie. Legalna pozostaje medyczna marihuana dostępna w aptekach na receptę.

Podobne Tematy

Yerba Mate – naturalny sposób na energię i zdrowie

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak rzucić palenie papierosów? 5 wskazówek

Redakcja PortalwSieci.pl

Ranking 11 najbardziej aromatycznych przypraw. Musisz je mieć w swojej kuchni!

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz