Jak dostosować polisę na życie do własnych potrzeb?
Poradniki

Jak dostosować polisę na życie do własnych potrzeb?

Polisa na życie gwarantuje wypłatę odszkodowania dla bliskich osoby ubezpieczonej w razie jej śmierci lub stanowi zabezpieczenie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Zasady działania polisy determinuje rodzaj ubezpieczenia oraz zakres ochrony.  Każdy produkt ubezpieczeniowy powinien być dopasowany do potrzeb i oczekiwań indywidualnych klientów. Ubezpieczony sam ustala w jakim stopniu zapewnić sobie wsparcie oraz czy ochroną objąć także członków rodziny.

Jak działa polisa na życie?

Polisa na życie zabezpiecza finansowo członków rodziny ubezpieczonego lub osoby uprawnione do dziedziczenia na wypadek jego śmierci. Dodatkowo ubezpieczenie swoim zakresem może chronić także w sytuacji:

  • hospitalizacji,
  • zabiegów chirurgicznych,
  • poważnej choroby,
  • uszczerbku na zdrowiu,
  • doznanie urazu,
  • niezdolności do pracy.

Dodatkowa ochrona wymaga jednak rozszerzenia polisy na życie.

Jak wybrać najlepszą polisę na życie?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup polisy indywidualnej, ponieważ wówczas mamy wpływ na kształt ubezpieczenia. Decyzję o zakresie ochrony, wysokości sumy ubezpieczenia czy czasie trwania umowy możemy dopasować od osobistych preferencji. Polisa na życie jest ubezpieczeniem wyjątkowo elastycznym i odpowiada sytuacji życiowej oraz finansowej danej osoby. Przed wyborem towarzystwa ubezpieczeniowego i konkretnej oferty należy zatem przeanalizować swoją sytuację i poszukać optymalnego rozwiązania.

Polisa na życie – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Przed zakupem polisy na życie najlepiej poszukać ubezpieczenia, które daje szerokie możliwości. Na rynku ubezpieczeniowym dostępne są rozwiązania, które pozwolą kompleksowo chronić siebie i najbliższych. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wszystkie wyłączenia odpowiedzialności w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Mowa tutaj o okolicznościach lub zdarzeniach, które poddają w wątpliwość intencje ubezpieczonego lub wskazują na świadome szkodliwe działanie. Najczęściej ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania, kiedy uszczerbek na zdrowiu powstał w wyniku bójki czy też prowadzenia samochodu bez wymaganych uprawnień. Istotną kwestią jest w tym wypadku także karencja, która określa czas, po którym ochrona zaczyna obowiązywać. Warto również zweryfikować limity świadczeń, które przysługują w ramach polisy na życie.

Jak znaleźć najlepszą polisę na życie?

Znajomość warunków ubezpieczenia oraz potrzeb osoby ubezpieczonej i jej bliskich jest kluczem do wyboru najlepszej oferty. Ubezpieczony może samodzielnie określić swoje cele i zobowiązania, a także ustalić wysokość opłacanej składki. Analiza zróżnicowanych ofert ubezpieczycieli oraz wybór tej odpowiedniej może być skomplikowanym zadaniem, dlatego lepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się z zapytaniem do Eurofinance (https://eurofinance.info.pl/). Multiagencja ubezpieczeniowa w swojej ofercie posiada polisy na życie kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, co pozwala na znalezienie idealnego wariantu ubezpieczenia. Wieloletnie doświadczenie agentów Eurofinance zapewnia skuteczną opiekę nad klientami oraz ich bliskimi.

Podobne Tematy

Jak Wybrać Odpowiednią Smycz dla Psa?

Redakcja PortalwSieci.pl

Pierwsze objawy awarii konsoli i co zrobić w takiej sytuacji

Redakcja PortalwSieci.pl

Ochrona przed błotem i wodą na Twojej przygodzie rowerowej

Dodaj Komentarz