w ,

Kontener budowlany. Jak go wynająć?

Na terenie Warszawy i pozostałych polskich miast zakazane jest wyrzucanie odpadów budowlanych do pojemnika na odpady zmieszane (komunalne). Jeśli więc planujecie prace remontowe lub budowlane, powinniście zawczasu zastanowić się, co zrobić z wygenerowanymi przez siebie odpadami. Jak poradzić sobie z tym problemem? Wyjaśniamy to w nowym artykule. 

Kontener na gruz. Kiedy należy zdecydować się na wynajem kontenera?

Zgodnie z aktualnymi przepisami, gruz budowlany i inne odpady, których nie można wyrzucić do pojemnika z odpadami komunalnymi, powinny być dostarczone do PSZOK-u. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to samodzielne dowiezienie odpadów. Wymaga ono jednak posiadania odpowiednio przystosowanego samochodu dostawczego – a tego większość z nas po prostu nie posiada. W takim przypadku należy wynająć kontener na gruz.

Wywóz gruzu a odpady zmieszane i odpady wielkogabarytowe

Do wynajętego kontenera można wrzucać różnego typu odpady powstające w toku prac remontowych, budowlanych, ogrodowych lub porządkowych. Mogą to być między innymi:

 • gruz budowlany;
 • stare drewno;
 • ziemię i piasek;
 • kamienie;
 • odpady zielone;
 • stare meble.

Odpady budowlane. Czemu warto zamówić kontener?

Za wynajęciem kontenera budowlanego przemawia wiele argumentów. Poza wspomnianą możliwością legalnego wywiezienia odpadów bez własnego samochodu, najważniejsze z nich to:

 • wygoda – kontenery są dostarczane pod wskazane miejsce, a po ich zapełnieniu odwożone;
 • bezpieczeństwo – inwestor zyskuje pewność co do tego, że odpady zostaną zutylizowane w legalny, bezpieczny dla środowiska sposób;
 • uniwersalność – do kontenera można wyrzucać różne rodzaje odpadów.

Ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych? Cennik wywozu gruzu

Ważnym argumentem za wyborem kontenerowego wywozu odpadów budowlanych jest też aspekt finansowy. Wynajęcie kontenera nie wiąże się z dużymi kosztami. W Warszawie wywóz gruzu – cennik kształtuje się w bardzo korzystny sposób. Inwestorzy planujący prace w mniejszym zakresie zapłacą za niego nawet poniżej 500 złotych.

Wywóz gruzu warszawa – kontenery budowlane pod wskazany adres

Wynajem kontenera na gruz budowlany to praktyczne rozwiązanie dla wszystkich szukających sposobu na to, by usunąć odpady powstałe podczas prac remontowych czy budowlanych. Dzięki niemu unikniecie łamania przepisów i nielegalnego wyrzucania odpadów do pojemnika na odpady komunalne. Zyskacie z kolei wygodę i oszczędność czasu, który musielibyście poświęcić na samodzielne wywiezienia gruzu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK-u).

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Napisane przez Redakcja PortalwSieci.pl

  Szukasz kompleksowego portalu internetowego, który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby? Nie szukaj dalej niż Portal w Sieci! Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe. Portal w Sieci to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Jak dobrać łóżko z materacem i stelażem?

  Chwytaki uniwersalne – narzędzie dla brukarzy