w ,

Jak zadbać o piękne nogi

Niemalże każda kobieta pragnie mieć piękne nogi, smukłe, gładkie, jędrne oraz zadbane stopy. Jednak nieprawidłowa dieta, choroby czy pielęgnacja mogą doprowadzić do pogorszenia kondycji zarówno nóg jak i stóp. Jak zadbać o nogi i stopy? Jakie zabiegi modelujące nogi są skuteczne? Jakie zabiegi na stopy wybrać aby poprawić ich wygląd?

Nogi – niedoskonałości i wskazania do zabiegu

Do głównych niedoskonałości występujących w okolicach nóg należą: nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit, wiotkość skóry, rozszerzone naczynka i żylaki, opuchlizna, owłosienie. Aby uniknąć powstania większości z wymienionych niedoskonałości trzeba pamiętać o kilku ważnych elementach:

 • Stosowanie odpowiedniego sposobu odżywiania (unikanie pokarmów przetworzonych, cukrów prostych oraz tłuszczów). Zbilansowana dieta zapewnia odpowiednie odżywienie organizmu, bogate w składniki mineralne i witaminy wpływające pozytywnie na kondycję organizmu oraz zapobiegają odkładaniu się tłuszczy i cukrów w newralgicznych okolicach ciała.
 • Aktywność fizyczna – doskonale wpływa na kondycję ciała, wspomaga krążenie krwi i limfy, zapewnia mięśniom odpowiednią siłę i napięcie, zapewnia jędrność i gładkość skórze
 • Pielęgnacja i suplementacja – w przypadku gdy dieta i aktywność nie wystarczają dobrze wspomóc kondycję nóg poprzez stosowanie suplementów oraz maści wspomagających krążenie nóg i redukujące opuchliznę.

Zabiegi modelujące nogi i poprawiające ich kondycję

Do najskuteczniejszych zabiegów modelujących nogi, zapobiegających obrzękom, redukujących cellulit oraz wiotkość skóry należą: Icoone, presoterapia, drenaż limfatyczny, fala uderzeniowa, depilacja laserowa, karboksyterapia i ems.

Stopy – niedoskonałości i wskazania do zabiegu

Do głównych niedoskonałości występujących na stopach należą: suchość, pękanie pięt, onycholiza, modzele, wrastające paznokcie, odciski i brodawki. Aby uniknąć powstania z wymienionych niedoskonałości należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji: nawilżanie stóp, stosowanie peelingów oraz zakładania odpowiedniego obuwia, przewiewnego, skórzanego, na płaskiej podeszwie, nie za ciasnego i o odpowiednim rozmiarze.

Zabiegi na stopy

Do podstawowych zabiegów na okolicę stóp należy pedicure oraz pedicure podologiczny redukujący niedoskonałości w obrębie stóp takie jak: odciski, modzele, wrastające paznokcie, onycholizę czy brodawki.

Innym zabiegiem stosowanych na stopy jest refleksologia stóp. Jest to masaż wywodzący się z chińskiej medycyny, opierający się na masażu określonych punktów reflektorycznych na stopach odpowiadającym określonych organom w ciele.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Napisane przez Redakcja PortalwSieci.pl

  Szukasz kompleksowego portalu internetowego, który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby? Nie szukaj dalej niż Portal w Sieci! Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe. Portal w Sieci to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Innowacyjne rozwiązania taśm modularnych: Technologia, która zmienia sposób transportu

  Dlaczego len jest idealnym materiałem na lato?