20230717021210 download
ModaUroda

Kolczyk septum- co warto o piercingu septum?

Zanim zdecydujesz się na coś tak drastycznego jak przekłucie przegrody nosowej bez zastanowienia, kluczem jest zrobienie małego researchu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć przed przekłuciem przegrody.

Czym jest septum nose piercing?

W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnego przekłuwania nosa, które wykonuje się z boku nozdrza, technika ta polega na przekłuwaniu przegrody (zdecydowanie bardziej odważna). Przekłucie przegrody nosowej to przekłucie, które przechodzi przez dolną część nosa między nozdrzami. Zazwyczaj przekłuwa się ją obręczą lub pierścieniem w kształcie podkowy.

Co należy wiedzieć przed przekłuciem przegrody nosowej?

Zawsze warto zrobić rozeznanie i zasięgnąć porady przed wykonaniem tak zwanego septum and nostril piercing. Po pierwsze, wybierz renomowane studio piercingu, takie jak https://centrumpiercingu.pl/. Osoby tam pracujące poświęcą Ci czas na rozmowę na temat procedury i tego, czego możesz się spodziewać, a także rodzaju biżuterii, którą będziesz nosić po zagojeniu rany. Podobnie jak w przypadku każdego piercingu, należy o niego dbać, zwłaszcza podczas gojenia, i uważać, aby nie naruszyć go podczas nakładania lub usuwania makijażu.

Jak bolesny może być piercing przegrody?

Po pierwsze: przekłucie wszystkich kolczyków jest bolesne. Ale na szczęście piercing nosa septum jest jednym z najmniej bolesnych przekłuć na ciele, co może zaskoczyć większość ludzi. Gdy przegroda jest przekłuta prawidłowo i przez doświadczonego profesjonalistę, nacięcie znajduje się w bardzo miękkiej i cienkiej części skóry (która jest nawet cieńsza niż płatek ucha). Jest to ogólnie znane jako „słodki punkt”, czyli po angielsku sweet spot septum piercing. Zwykle znajduje się on z przodu nozdrzy, jednak punkt ten różni się w zależności od klienta!

Jak długo trwa gojenie?

Czas gojenia się kolczyków różni się w zależności od osoby, ale średnio całkowite zagojenie się kolczyka nostril piercing and septum zajmuje około sześciu miesięcy. Biżuterię można zmienić po dwóch do trzech miesiącach (o ile jest wykonana z metali szlachetnych), ale zawsze radzimy skonsultować się z piercerem, aby upewnić się, że zmiana jest bezpieczna. Zbyt szybka zmiana biżuterii może spowodować podrażnienia i przedłużyć proces gojenia.

Jaka jest wymagana pielęgnacja po przekłuciu?

Jak w przypadku każdego piercingu, kluczowa jest pielęgnacja po zabiegu. Może to być żmudne, ale unikanie niechcianych infekcji jest przyjemniejsze niż konieczność całkowitego usunięcia piercing septum. W przypadku większości piercingów zalecamy sterylny roztwór soli fizjologicznej i sterylną włókninę gazową, używając jej do delikatnego wycierania wszelkich skorup lub nagromadzonego brudu. Delikatnie czyść biżuterię bez jej obracania, zwykle raz lub dwa razy dziennie, aż do całkowitego wygojenia piercingu.

Czego nie robić po przekłuciu przegrody nosowej?

Jeśli chodzi o piercing, odrobina ostrożności i rozwagi może wiele zdziałać. Na przykład, nie pływaj przez co najmniej 24 godziny po zabiegu i nie zamocz kolczyka. Ważne jest, aby dokładnie osuszyć piercing po czyszczeniu lub prysznicu. Wystarczy ręcznik papierowy lub suszarka do włosów ustawiona na zimną temperaturę.

Podobne Tematy

Jak używać wody po goleniu?

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak prawidłowo nakładać cienie do powiek?

Redakcja PortalwSieci.pl

Jak zadbać o włosy o wysokiej porowatości?

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz