b02d00bb1c39d92c804af401021e444d
KobietaModa

Najzdrowsze buty dla pań

Stopy dźwigają nas przez całe życie. Ich dobra kondycja ma bardzo duży wpływ na cały nasz organizm. Dlatego właśnie wygodne i wykonane z materiałów wysokiej jakości obuwie jest takie ważne. Powinno być lekkie i dobrze dopasowywać się do anatomicznego kształtu stopy. Buty barefoot są właśnie takie. Ich podeszwa jest tak cienka i elastyczna, że w trakcie chodzenia, czujemy się tak, jakbyśmy spacerowali boso. 

Co warto wiedzieć o butach barefoot?

Jest to rodzaj obuwia, którego cechą charakterystyczną jest brak twardej podeszwy. Zamiast niej, obuwie barefoot ma cienką i bardzo elastyczną podeszwę, dzięki której buty dopasowują się do anatomicznego kształtu stopy. Noszenie tego typu obuwia jest szczególnie polecane osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa i stawów. Buty barefoot są także wskazane dla użytkowników, których problemem są halluksy lub płaskostopie. Będą one najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz wysokie podbicie stopy i w „zwykłych” butach odczuwasz dyskomfort. Na rynku dostępne są buty barefoot damskie, męskie oraz dziecięce.

Buty barefoot dla kobiet

Nazwa „obuwie zdrowotne” zwykle kojarzy nam się z nieestetycznymi butami ortopedycznymi. Tymczasem buty barefoot, zwane także minimalistycznymi lub nawet „magical shoes”, są lekkie, ładne i modne. Modele dla pań występują w rozmaitych wersjach. Są wśród nich sandały na lato z odsłoniętymi palcami i piętą, balerinki, które z powodzeniem można zestawiać z eleganckimi stylizacjami, oraz półbuty na jesień i zimę. Istnieją także modele sportowe, w których  można bezpiecznie biegać lub trenować na siłowni. Dostępne są w najmodniejszych kolorach, więc z pewnością znajdziesz odpowiednie dla siebie.

Korzyści zdrowotne z chodzenia w butach barefoot

Już w starożytności zauważono, że chodzenie boso i masaż określonych punktów na stopach, działa dodatnio na całe ciało. Refleksoterapia stóp jest dziedziną tradycyjnej medycyny chińskiej. Chodząc w butach barefoot, odnosi się takie wrażenia, jak przy chodzeniu bez obuwia. Dzięki temu, stymulowane są odpowiednie punkty, pobudzając do lepszej pracy cały układ nerwowy. Ponadto, noszenie tego rodzaju butów wzmacnia kostki nóg, a równomierny nacisk na całą stopę sprawia, że pracuje ona w sposób naturalny. Przeciwdziała to skrzywieniom kręgosłupa i sprzyja zachowaniu prawidłowej postawy. Dzięki dużej ilości przestrzeni na palce, nie są one nigdy ściśnięte, przez co zwiększa się komfort użytkowania butów.

Podobne Tematy

Jaka jest najlepsza odżywka do włosów?

Redakcja PortalwSieci.pl

Białe torebki damskie na każdą okazję

Redakcja PortalwSieci.pl

8 Zalet i wady joggingu

Dodaj Komentarz