shutterstock 463662341
Poradniki

Kuchnia. Optymalizacja aby osiągnąć potencjał

Praca w małych kuchniach może być trudna, zwłaszcza podczas przygotowywania posiłków dla dużych grup lub przyjęć. Potrzebujesz wszystkiego, co masz pod ręką, a nie chcesz przeciskać się między innymi podczas gotowania. Chciałbyś mieć więcej miejsca, ale całkowite przeprojektowanie kuchni może być poza twoim przedziałem cenowym. Jak więc zachować równowagę?

Odpowiedź brzmi: małe kuchnie można powiększyć, wprowadzając kilka poprawek i zmniejszając rozmiary w kilku obszarach. Oto kilka sugestii, jak najlepiej wykorzystać małą przestrzeń kuchenną, aby każdy mógł gotować bez poświęcania czasu. Spójrz na te metody poniżej.

 

Więcej miejsca do przechowywania

Zainstaluj leniwe susan i wysuwane półki w swoich szafkach, aby zapewnić wygodny dostęp do wszystkich przypraw, ziół i naczyń na małej przestrzeni. Będziesz mógł je rozwinąć bez konieczności stania tuż przed szafką, a będziesz mieć więcej miejsca do przechowywania, niż możesz sięgnąć rękami w szafce. Jest to proste, szybkie i nie wymaga zakupu nowych szafek.

Szafki do zabudowy

Kuchnia

Wbudowane szafki to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w kuchni, a jednocześnie uniknięcie uderzenia głową. Będą długie i wysokie, ale trochę cieńsze. Dodatkową półkę może nawet wyciąć z samej ściany fachowiec. W ten sposób maksymalnie wykorzystasz swój obszar, a jednocześnie maksymalnie wykorzystasz swoją przestrzeń dyskową. Pod blatami, zlewozmywakiem lub wyspą można zabudować szafki. Zamiast robić miejsce na dodatkowe miejsce do przechowywania, powinni je zrobić w Kuchnia

Zmniejsz rozmiar zlewu

W zlewozmywakach można myć warzywa, mięso, owoce i zastawę stołową. Nie muszą być jednak tak ogromne, jak często bywają instalowane w kuchniach, zwłaszcza tych niewielkich. Aby zmniejszyć ilość miejsca na blacie, rozważ wymianę ogromnego zlewu na mniejszy. Nadal będziesz mógł myć warzywa i mięso w zlewie, a do tego jest jeszcze lepszy sprzęt do zmywania naczyń: zmywarka.

Zobacz również: Co to znaczy mieć koszmary?

Wysuwane przedłużenie blatu

Sekrety Precyzji w Protetyce: Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Pędzlach i Paletkach MPF

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na blacie do przygotowywania mięs, ciast lub innych dań obiadowych, pod krawędzią blatu można dodać wysuwany blat, który można wykorzystać w razie potrzeby. W ten sposób możesz zmaksymalizować powierzchnię kuchni, jednocześnie mając więcej miejsca na przygotowanie. Zainstalowanie tego zajmie specjalistę od blatów, ale nie zajmie to tyle czasu, co przebudowa i nie będzie wymagało wychodzenia z kuchni.

Kuchnia. Wymiana urządzeń na mniejsze alternatywy

Duże urządzenia, takie jak kuchenki, piekarniki, kuchenki, zmywarki i lodówki, zajmują dużo miejsca i mogą wypierać inne przedmioty w małej kuchni. Lepiej byłoby zastąpić niektóre z nich mniejszymi odpowiednikami. Jeśli nie musisz często zmywać naczyń, lepsza może być mniejsza zmywarka. Rozważ mniejszą lodówkę, jeśli nie potrzebujesz wielu artykułów spożywczych na raz. To samo dotyczy sytuacji, gdy nie korzystasz często z kuchenek, piekarników lub kuchenek. Zainstalowanie wbudowanej kuchenki mikrofalowej nad kuchenką mikrofalową jest jednym z najlepszych rozwiązań mikrofalowych, ponieważ oszczędza miejsce na blacie bez poświęcania wygody kuchni.

Sukces. 3 Powody, dla których sama go sabotujesz

Uprość Serve-ware

Wystarczy jeden komplet zastawy stołowej – biały, który pasuje do każdego naczynia, wspaniale prezentuje się na otwartych półkach i jest dopełnieniem każdej imprezy. Zalecają również wybranie deski do krojenia, która jest zarówno użyteczna, jak i atrakcyjna, tak aby można ją było zostawić na blacie; użyj jednej strony do krojenia, a drugiej do serwowania.

Kuchnia. Wybierz przedmioty, które mają więcej niż jedno zastosowanie

Słoiki Mason są doskonałym przykładem, ponieważ mogą być używane jako szklanki do napojów, a także do przechowywania żywności, eliminując potrzebę stosowania dużych plastikowych pojemników. Być może Vitamix, który nie tylko działa jako sokowirówka, ale także eliminuje potrzebę posiadania osobnego blendera, miksera i robota kuchennego.

Używaj list i aplikacji

Trzymaj aktualną listę zakupów na podkładce obok lodówki. Zamiast po prostu zapisywać to, co opróżniłeś, skoncentruj się na tym, co zaraz się skończy — nie ma nic gorszego niż wymaganie kubka mleka do przepisu i posiadanie dna butelki. Na przykład aplikacja FoodKeeper firmy Cornell University może pomóc w śledzeniu, kiedy żywność zbliża się do końca okresu przydatności do spożycia i wymaga wymiany, a także zapewnia pomocne porady dotyczące przechowywania żywności.

Podobne Tematy

Sekrety Precyzji w Protetyce: Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Pędzlach i Paletkach MPF

Kluczowe czynniki do rozważenia przy wyborze butów dla dziecka

Redakcja PortalwSieci.pl

10 objawów, po których rozpoznasz zapalenie stawów u psa

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz