w

Etui – dlaczego warto zabezpieczyć każde urządzenie elektroniczne?

Każde urządzenie mobilne jest podczas transportu narażone na swego rodzaju uszkodzenia spowodowane upadkiem. Nie da się ukryć, że większość sprzętów w dzisiejszych czasach nie należy do tanich w zakupie i naprawie, przez co ich maksymalna ochrona może okazać się niezbędna. Aby oszczędzić sobie jakichkolwiek dodatkowych kosztów związanych z usunięciem usterek, warto zabezpieczyć wszystkie swoje urządzenia elektroniczne specjalnym etui, dopasowanym do ich rozmiarów. Dlaczego powinniśmy wybrać dobrej jakości case i nie oszczędzać na jego zakupie? Dla jakich urządzeń zakup tej formy ochrony jest niemal koniecznością? O tym postaramy się opowiedzieć w poniższej części wpisu.

Etui na telefon – stylowe i bezpieczne rozwiązania

Telefon jest urządzeniem, które po wyjściu z domu każdy z nas posiada w swojej kieszeni. Zapewnienie mu odpowiedniej ochrony jest więc nieuniknione, z uwagi na łatwość z jaką sprzęt ten może upaść na ziemię przy chociażby siadaniu. Najbardziej newralgicznym miejscem telefonu jest bez wątpienia jego wyświetlacz. Rzadko kiedy stosuje się etui z zabudowanym przodem w formie otwierającej się książki, a spowodowane jest to późniejszym dyskomfortem samego użytkowania. Najczęściej korzystamy więc z połączenia etui silikonowego na rogi oraz szkła hartowanego. To duet od lat występujący na większości telefonów i świetnie radzący sobie z upadkami ze stosunkowo dużych wysokości.

Każdy case musi być kształtem i rozmiarem dopasowany do konkretnego modelu telefonu. Tylko w ten sposób uda się zapewnić trwałą ochronę i zminimalizować szkody wynikające z upadku. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt użytkowania – etui powinno posiadać odpowiednio wycięte otwory na aparat i poszczególne gniazda, np. do ładowania.

Etui na telefon

Etui na Kindle – czy jest niezbędne dla tych urządzeń?

Kindle jest urządzeniem przeznaczonym do czytania książek elektronicznych (e-booków). To bardzo wygodny sposób na zabranie ze sobą wielu książek bez konieczności dźwigania sporych ciężarów. Sprzęt ten również należy do grona przenośnych, przez co warto w stu procentach zadbać o jego bezpieczeństwo podczas transportu. W tym celu świetnie spisze się etui kindle. To obudowa wykonana z silikonu, skóry syntetycznej oraz przyjemnego w dotyku materiału, chroniąca sprzęt przed jakimikolwiek zabrudzeniami, zadrapaniami czy kurzem. Ma kształt książki, przez co da się ją zamknąć w sposób szczelny, nie narażając tym samym sprzętu na żadne uszkodzenia podczas przenoszenia w plecaku czy torebce.

Ochrona na laptopa – stylowa torba lub plecak

Laptop to w dzisiejszych czasach niezwykle ważne narzędzie pracy. Jego transport jest niejednokrotnie wymagany, a dane zgromadzone na dysku muszą być w tym czasie odpowiednio zabezpieczone. Na to urządzenie elektroniczne nie zakłada się żadnych obudów ani etui. Niezwykle istotne jest natomiast przenoszenie ich w odpowiednio skrojonych pod nie torbach bądź plecakach. Są one zawsze rozmiarem dopasowane do typu urządzenia, co blokuje laptopy przed przesuwaniem się i drganiami wewnątrz przestrzeni plecaka.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Napisane przez Redakcja PortalwSieci.pl

    Szukasz kompleksowego portalu internetowego, który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby? Nie szukaj dalej niż Portal w Sieci! Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe. Portal w Sieci to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

    Podstawy działania i zastosowanie generatorów prądu

    Projektowanie Konstrukcji Stalowych: Co Każdy Inżynier Powinien Wiedzieć