20230711140319 pexels photo 4098205.jpeg
PoradnikiKobieta

Czy rozwód musi być skomplikowany? Jak go ułatwić?

Rozwód może być trudnym i emocjonalnie trudnym procesem, ale istnieją sposoby, aby go ułatwić. O czym warto pamiętać? Sprawdź przygotowane przez nas porady, które mogą Ci pomóc!

Wybierz rozwód bez orzekania o winie

W polskiej jurysdykcji możliwe jest przeprowadzenie rozwodów w dwóch wariantach, a dokładnie z orzekaniem o winie oraz bez orzekania o winie. W pierwszym przypadku sąd orzeka, kto jest winny rozpadu małżeństwa, dlatego też jest to bardziej skomplikowany proces, który wymaga zebrania dowodów.

Gdy celem jest przeprowadzenie szybszego i łatwiejszego dowodu, w takim przypadku warto zdecydować się na ten bez orzekania o winie. Jego otrzymanie jest bardzo proste, zwłaszcza wtedy, gdy para jest zgodna co do podziału majątku i nie ma dzieci. Dzięki temu rozwód można otrzymać już w trakcie jednej rozprawy sądowej.

Skorzystaj z pomocy prawnej

Skorzystaj z usług doświadczonych specjalistów specjalizujących się w rozwodach, takich jak prawnicy rozwodowi. Mogą oni udzielić porady prawnej oraz pomóc zrozumieć małżonkowi jego prawa.

Posiadanie kompetentnego prawnika po swojej stronie może sprawić, że proces będzie płynniejszy i mniej przytłaczający.

Kancelarie prawne specjalizujące się w rozwodach, które są określane potocznie jako kancelarie rozwodowe, mogą zająć się wieloma czynnościami, między innymi:

  • przygotowaniem pozwu rozwodowego

  • reprezentacją klienta w sądzie

  • zebraniem dowodów w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie

  • pomocą w przypadku mediacji

Warto wskazać, że adwokat może nie tylko pomagać w kwestiach związanych z samym rozwodem, ale też przy podziale majątku oraz alimentach i opiece nad dziećmi.

Gdy poszukiwany jest taki adwokat rozwody Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/adwokat-dla-klienta-indywidualnego-rozwody-odszkodowania-jpm-adwokaci/ to miasto, w którym funkcjonują kancelarie prawne posiadające duże doświadczenie w kwestiach rozwodowych.

Prowadź otwartą i uczciwą komunikację ze współmałżonkiem

Skuteczna komunikacja może pomóc uniknąć nieporozumień i ograniczyć konflikty, wobec tego warto o niej pamiętać, nawet jeżeli druga strona nie jest do niej przekonana.

Warto pamiętać również o tym, żeby przekazywać wszelkie ważne informacje w formie pisemnej, co pozwoli na uniknięcie dalszych problemów.

Pamiętaj o kompromisie

Rozwód często wiąże się z osiąganiem kompromisów i znajdowaniem rozwiązań akceptowalnych dla obu stron.

Chociaż obrona własnych interesów jest ważna, gotowość do kompromisu w pewnych kwestiach może ułatwić płynniejszy proces i zminimalizować konflikty. Warto wobec tego pamiętać o tym, by nie zawsze walczyć o konkretne rozwiązanie za wszelką cenę.

Podobne Tematy

10 najlepszych miejsc na wakacje w 2023 roku

Redakcja PortalwSieci.pl

Oszczędź czas i nerwy dzięki doradztwu środowiskowemu

Redakcja PortalwSieci.pl

Różnice między wiertarką a wkrętarką oraz ich zastosowanie

Redakcja PortalwSieci.pl

Dodaj Komentarz